Wicemistrz olimpijski pod wrażeniem Niewiadomej. “Może będzie jak Iga Świątek?”

0
74

W niedzielę Niewiadoma przypieczętowała trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej Tour de France. Zawodniczkę Canyon-SRAM wyprzedziły jedynie dwie Holenderki: Annemiek van Vleuten (Movistar) i Demi Vollering (SD Worx).


Wideo: Eurosport
Katarzyna Niewiadoma na podium Tour de France kobiet

“Mam nadzieję, że ten sukces to zmieni”

Wyczyn zawodniczki pochodzącej z Ochotnicy Górnej skomentował między innymi Jaskuła, który w 1988 roku został wicemistrzem olimpijskim w jeździe drużynowej na czas.

– To niesamowite, że na podium Tour de France po tylu latach stanęła ona, a nie moi młodsi koledzy. Może dzięki temu trochę dziewczyn zacznie się ścigać. Kolarstwo to w końcu świetna promocja zdrowego trybu życia, chociaż nie każdy może być tak dobry jak Kasia – powiedział były kolarz.

– Na szosie rzeczywiście nigdy nie było wielu Polek w czołówce. Ta dyscyplina nie jest jeszcze tak popularna jak wśród mężczyzn, ale mam nadzieję, że ten sukces to zmieni.

Znakomity przed laty kolarz podkreślił, że Niewiadoma ma wszystko ku temu, by w przyszłości osiągać podobne, a nawet lepsze wyniki w zawodowym peletonie.

– Świetnie jeździ taktycznie, z pazurem, zadziorem, takim trzeba być w tym sporcie. Nie można się poddawać, trzeba walczyć do końca. Życzę jej, żeby za rok była jeszcze wyżej. W końcu najlepsze lata ma jeszcze przed sobą. Może w kolarstwie będzie jak Iga Świątek? – dodał Jaskuła, który w czerwcu tego roku skończył 60 lat.

– Kasia jest na wysokim poziomie już kilka lat. A trzeba pamiętać, że chociażby van Vleuten ma 39 lat, a Niewiadoma zaledwie 27 i z dnia na dzień zdobywa cenne doświadczenie oraz pewność siebie – podsumował.


Wideo: tvn24
Zenon Jaskuła nie ma wątpliwości, że to dopiero początek sukcesów Katarzyny Niewiadomej

rozniat/TG

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj