Wielki mecz Jastrzębskiego Węgla. Nagrodą polski półfinał w Lidze Mistrzów

0
93

Jastrzębianie przed tygodniem zagrali znakomite spotkanie przeciwko jednej z najlepszych ekip Starego Kontynentu, wygrywając na wyjeździe 3:0.

Wielki powrót Jastrzębskiego Węgla

Już pierwszy set zwiastował, że będzie to niezwykle zacięte spotkanie. W nim minimalnie lepsi byli Włosi, którzy wygrali 26:24.

Druga partia również zakończyła się po ich myśli (25:23). Tym samym siatkarze Cucine potrzebowali już tylko jednego wygranego seta, by doprowadzić do dogrywki. Wyglądało jednak na to, że nie wytrzymali presji.

W następnej odsłonie to mistrzowie Polski wreszcie cieszyli się ze zwycięstwa. Po ogromnych nerwach i grze na przewagi jastrzębianie wygrali 28:26.

To podłamało rozpędzonych rywali. W secie numer cztery zawodnicy Cucine nie potrafili nawiązać już równorzędnej walki. Jastrzębski Węgiel wygrał wyraźnie (25:19) i zyskał pewność, że bez względu na wynik tie-breaka zagra w upragnionym półfinale Ligi Mistrzów.

Piąta, ostatnia odsłona tej rywalizacji była kontynuacją popisu jastrzębian. Grający na luzie gospodarze triumfowali 15:12, a w całym meczu 3:2.

Polski półfinał w Lidze Mistrzów

O finał siatkarze Gardiniego zagrają z inną polską ekipą – Grupą Azoty Kędzierzyn-Koźle. Obrońca trofeum do półfinału awansował walkowerem ze względu na wykluczenie klubów rosyjskich ze wszystkich rozgrywek. Zaksa miała zmierzyć się z Dynamem Moskwa.

W podobnej sytuacji znalazł się zespół Wilfredo Leona – Sir Safety Sicoma Perugia – który w półfinale zagra z Itasem Trentino.

Wynik:

Jastrzębski Węgiel – Cucine Lube Civitanova 3:2 (24:26, 23:25, 28:26, 25:19, 15:12).