Wielki sukces Oskara Kwiatkowskiego. Polak wygrał zawody w Scuol

0
88

Puchar Świata w snowboardzie na żywo w Eurosporcie i w Eurosporcie Extra w Playerze

W 1/8 finału odpadli Michał Nowaczyk i Aleksandra Król, a w eliminacjach Weronika Biela-Nowaczyk.

To pierwsze zwycięstwo 26-letniego Polaka w elitarnym cyklu. Dotychczas jego najlepszym osiągnięciem w PŚ było drugie miejsce, które zajął w słoweńskiej Rogli w marcu ubiegłego roku oraz w… Scuol przed pięcioma laty.

Kwiatkowski miał trzeci czas kwalifikacji, a później pokonał w 1/8 finału Koreańczyka Kima Sang-kyuma (o 0,58 s), w ćwierćfinale – Alexandra Payera (Austriak nie ukończył swojego przejazdu), a w półfinale – innego reprezentanta Austrii Andreasa Prommeggera (0,17 s).


Wideo: Eurosport
Kwiatkowski awansował do finału w gigancie równoległym w Scoul

Nowaczyk uzyskał 15. czas w kwalifikacjach, ale w 1/8 finału pokonał go o 0,36 s Prommegger. Ostatecznie zajął również 15. pozycję.

Król skończyła w 1/8 finału

W rywalizacji kobiet w niemieckim finale Carolin Langenhorst pokonała Ramonę Theresię Hofmeister, odnosząc pierwsze zwycięstwo w PŚ. Jej rywalka, brązowa medalistka igrzysk olimpijskich w Pjongczangu w 2018 roku, wypadła z trasy.

Król, która w eliminacjach zajęła ósme miejsce, w 1/8 finału nie dała rady Austriaczce Sabine Schoeffmann – była o 0,16 s wolniejsza. Została sklasyfikowana na dziewiątej pozycji. Biela-Nowaczyk odpadła w eliminacjach z 20. czasem.


Wideo: Eurosport
Kwiatkowski wygrał w gigancie równoległym w Scoul

fira/po

, PAP

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj