Wielkie pieniądze dla kibiców. Chodzi o zamieszanie przed ostatnim finałem Ligi Mistrzów

0
84

Ostatni finał Ligi Mistrzów pomiędzy Realem a Liverpoolem został opóźniony o 36 minut z powodu tłumu szturmującego bramy stadionu w Paryżu. Część kibiców, głównie angielskiej drużyny, została otoczona przez policję, a w celu opanowania chaosu użyto wobec nich gazu łzawiącego.

Choć początkowo winą obarczono głównie fanów The Reds, to niezależny raport stwierdził, że odpowiedzialność za zamieszanie, jako organizator, ponosi UEFA.

Kibice Liverpoolu otrzymają zwrot kosztów

We wtorek podjęto kolejną ważną decyzję w tej sprawie. Ogłoszono bowiem, że sympatycy Liverpoolu, którzy na spotkanie na Stade de France kupili 19 618 biletów, mogą ubiegać się o zwrot środków.

“Zdajemy sobie sprawę, że wielu kibiców ma z tego dnia dużo negatywnych doświadczeń. Fanom, którzy byli najbardziej dotknięci trudnościami w wejściu na stadion, zwrócimy pieniądze” – napisano w oświadczeniu wydanym przez UEFA.

“O zwrot kosztów będą mogli ubiegać się wszyscy, którzy nie dotarli na stadion przed planowaną godziną rozpoczęcia meczu (21.00), a także ci, którzy w ogóle nie dostali się na stadion” – dodano.

 

 

Finał Ligi Mistrzów w 2022 roku zakończył się wygraną Realu 1:0. Bramkę na wagę trofeum w 59. minucie strzelił Brazylijczyk Vinicius Junior.


Wideo: Getty Images
Liverpool – Real Madryt w finale Ligi Mistrzów

rozniat / dasz

, Reuters

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj