Władze ATP bez litości dla Zvereva. Najwyższa możliwa kara

0
138

Przypomnijmy, że Zverev wpadł w furię po przegranym meczu deblowym, gdy grając z Marcelo Melo niemiecko-brazylijska para uległa Brytyjczykowi Lloydowi Glasspoolowi i Finowi Harriemu Helioavaarze 2:6, 6:4, 6-10.

24-latek najpierw wielokrotnie uderzał rakietą w stołek sędziowski, będąc bliski trafienia arbitra w nogę, a później w wulgarny sposób go obraził. Po spotkaniu władze ATP poinformowały o wykluczeniu niesfornego zawodnika z turnieju.

Oglądaj


Wideo: SNTV
Wściekły Alexander Zverev zaatakował sędziego

Potężne sankcje dla Zvereva

W czwartek podjęto także decyzje w sprawie dalszych kar dla singlowego mistrza olimpijskiego z Tokio. Za nadużycia słowne wobec sędziego i niesportowe zachowanie Zverev otrzymał karę grzywny o łącznej wysokości 40 tysięcy dolarów.

Urodzony w Hamburgu zawodnik dodatkowo straci nagrody pieniężne wywalczone w trakcie tegorocznego turnieju. W ten sposób przepadnie mu kolejne 31570 dolarów za udział w grze pojedynczej oraz podwójnej.

24-latek utraci też punkty rankingowe zdobyte podczas imprezy w Acapulco. To może okazać się dla Niemca o tyle bolesne, że nie obroni on punktów za zwycięstwo w Meksyku sprzed roku.

Władze ATP zapowiedziały, że to nie musi być koniec kłopotów Zvereva. Incydent z jego udziałem ma bowiem zostać dokładniej przeanalizowany w późniejszym terminie.

rozniat

, tennis.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj