Wygrał on, wygrała jego dziewczyna. “Piątek trzynastego wyjątkowym dniem”

0
713

Transmisje z Pucharu Świata w skokach w Eurosporcie i Eurosporcie Extra w Player.pl

– To był niesamowity dzień. Wielka Krokiew jest moją ulubioną skocznią. Nie było dzisiaj łatwo, warunki pogodowe bardzo szybko się zmieniały. Ja miałem trochę szczęścia i potrafiłem to wykorzystać – powiedział przed kamerami Eurosportu Tschofenig.

Wyjątkowe miejsce, wyjątkowy dzień

W Zakopanem 20-latek czuje się jak ryba w wodzie. To właśnie w stolicy polskich Tatr Austriak zajął przed rokiem piąte miejsce, co do dziś jest jego najlepszym wynikiem w Pucharze Świata. W piątkowych kwalifikacjach od drugiego Dawida Kubackiego lepszy był o 3,9 pkt.

Na koniec dnia Daniel miał podwójne powody do radości. Kilka godzin wcześniej jego życiowa partnerka – Loutitt – po raz pierwszy w karierze triumfowała w zawodach elitarnego cyklu. W Japonii 19-latka drugą Evę Pinkelnig wyprzedziła o 8,5 pkt.

– Być może piątek trzynastego będzie dla nas wyjątkowym dniem. Może powinniśmy zaznaczyć go w naszym kalendarzu – przyznał.


Wideo: Eurosport
Tschofenig po kwalifikacjach do konkursu w Zakopanem

Jeszcze dalej poszedł jego kolega z reprezentacji Stefan Kraft, który w kwalifikacjach uzyskał piąty wynik. Zdaniem dwukrotnego triumfatora klasyfikacji końcowej Pucharu Świata Tschofenig powinien w piątek trzynastego wziąć ślub.

– Jeśli tak powiedział, to chyba tak się stanie – zażartował w rozmowie z Kacprem Merkiem urodzony w Villach skoczek.

Na sobotę zaplanowano w Zakopanem konkurs drużynowy, w niedzielę indywidualny. Początek obu o godz. 16.

Relacje na żywo w Eurosporcie 1 i Eurosporcie Extra w player.pl.


Eurosport
Wyniki kwalifikacji do konkursu w Zakopanem

br/TG

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj