Wynagrodzenie ustalone, krótka lista kandydatów. Nowy selekcjoner piłkarzy coraz bliżej

0
71

Biało-Czerwoni pozostają bez selekcjonera od 1 stycznia. Dzień wcześniej skończyła się umowa z dotychczasowym trenerem kadry Czesławem Michniewiczem, a nowa nie zostanie z nim podpisana.

Prezes Kulesza zapewnił przy okazji sobotniej Gali Mistrzów Sportu, że robi wszystko, aby kadra miała jak najszybciej nowego selekcjonera.

Kulesza: musimy się uzbroić w chwilę cierpliwości

– Każdy ma swój styl szukania trenera, podobnie było z moimi poprzednikami na tym stanowisku. Tak samo jak każdy szkoleniowiec ma własny styl, jeśli chodzi o grę drużyny. Musimy się uzbroić w chwilę cierpliwości. Robię wszystko, by dopiąć temat trenera. Wiem, że obecnie to bardzo ważny temat, jeśli chodzi o nasz futbol – powiedział szef piłkarskiej federacji w rozmowie z Polsatem Sport. 

Przy okazji potwierdził, że są już wyselekcjonowane kandydatury i pozostaje kwestia rozmów. – Tak jest. Chciałbym tylko przypomnieć, że każdy trener ma menedżera i po dwóch prawników. Umowa, która idzie do weryfikacji, do trenera i prawników, jest tam weryfikowana trzy, cztery, pięć dni. Oni odsyłają z poprawkami, my nanosimy swoje, więc jest to dłuższy proces. Mamy dograne swoje tematy, jeśli chodzi o wynagrodzenie, ale zapisy, które są bardzo istotne, okazują się później bardzo ważne – dodał Kulesza.

Wszystko wskazuje na to, że selekcjonerem Polaków nie zostanie wymieniany jako jeden z kandydatów Roberto Martinez, do niedawna szkoleniowiec reprezentacji Belgii. Według zagranicznych mediów, Hiszpan osiągnął ustne porozumienie z portugalską federacją.

Nieoficjalnie wiadomo jednak, że obecnie ta kandydatura jest dość odległa, choć oczywiście pozostaje na giełdzie nazwisk.


Newspix
Prezes PZPN podczas sobotniej Gali Mistrzów Sportu

lukl

, PAP

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj