Zachwycająca Świątek. “1 stycznia, a Iga już ma zagranie roku”

0
85

Po pierwszym dniu polsko-kazachskiej rywalizacji był remis 1:1, ale w niedzielę Biało-Czerwoni podkręcili tempo.

Sygnał do ataku dał w singlu Hurkacz, wyprowadzając Polskę na 2:1. Zwycięstwo zapewniła Magda Linette. Losy meczu były już rozstrzygnięte, ale Świątek i Hurkacz wyszli na deser na miksta, po którym jeszcze podwyższyli prowadzenie.

Mecz z parą Żybek Kułambajewa i Grigorij Łomakin, wygrany przez polskich tenisistów 6:3, 6:4, był bez historii, ale Świątek i tak trafiła na nagłówki. Wszystko za sprawą fenomenalnego zagrania w pierwszym secie.

Spektakularne zagranie obok słupka

Po wyrzucającym dropwoleju Łomakina Świątek znalazła się w arcytrudnej sytuacji, ale po raz kolejny potwierdziła, że dla niej nie ma straconych punktów. Dopadła do piłki i zagrała skutecznie obok słupka. Wszystko zgodnie z przepisami. Komentatorzy piali z zachwytu, rywale z niedowierzaniem kręcili głowami, a kapitan reprezentacji Polski w United Cup Agnieszka Radwańska głośno oklaskiwała spektakularną akcję jedynki kobiecego tenisa.

– Jest 1 stycznia, a Iga już ma zagranie roku – skwitował po meczu Hurkacz, który po odbiciu koleżanki sam złapał się za głowę. – Oj przestań – odpowiedziała z szerokim uśmiechem Świątek, jakby nie chciała rozstrzygać plebiscytu na zagranie roku już pierwszego dnia.

łup/TG

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj