Zaskakujący skutek boiskowego dramatu. Miliony trafią do dzieci

0
74

Do zdarzenia doszło w pierwszej kwarcie meczu w Cincinnati z miejscowymi Bengals, kiedy 24-letni Hamlin mocno zderzył się z Tee Higginsem, próbując zatrzymać przeciwnika.

Reanimacja na boisku

Zawodnik Buffalo dał jeszcze radę wstać, po czym chwilę później upadł, tracąc przytomność. Futbolista był reanimowany na boisku, a następnie został przewieziony do szpitala ambulansem.

Zawodnicy z obu drużyn wydawali się być zszokowani wydarzeniem, niektórzy płakali. Gdy Hamlina transportowano do szpitala, pozostali futboliści zostali wysłani do szatni.

Jak się potem okazało, rywal trafił Hamlina akurat w miejsce, gdzie ten nie miał ochraniacza.

Damar Hamlin doznał zatrzymania akcji serca po uderzeniu podczas meczu z Cincinnati Bengals. Jego tętno zostało przywrócone na boisku i został przetransportowany do lokalnego szpitala, gdzie znajduje się w stanie krytycznym” – można przeczytać w oświadczeniu klubu z Buffalo.


Wideo: Reuters, 2023 Cable News Network All Rights Reserved
Damar Hamlin walczy o życie

Nie zapomniał, skąd pochodzi

Nieszczęście sprawiło, że świat poznał także jego drugie oblicze. Okazało się, że w grudniu 2020 roku w serwisie zbierającym pieniądze na cele charytatywne GoFundMe Hamlin założył zbiórkę dla fundacji Chasing M’s.

Chodziło o to, aby kupić zabawki dla najmłodszych z okazji Bożego Narodzenia. Jak sam napisał zawodnik, to co robił miało “pozytywnie wpłynąć na dzieci, które zostały najbardziej dotknięte pandemią”.

– Rozpoczynając swoją podróż do NFL, nigdy nie zapomnę, skąd pochodzę i jestem zdeterminowany, aby wykorzystać moje możliwości, aby pozytywnie wpłynąć na społeczność, która mnie wychowała – napisał Hamlin na stronie fundacji GoFundMe.

Zawodnik spotkał się z dziećmi i przekazał fanty.

Suma rośnie bardzo szybko

Co ciekawe, Hamlin do NFL trafił kilka miesięcy później, w maju 2021 roku. W pierwszym sezonie w Buffalo Bills jego rola była marginalna. Rzadko pojawiał się na boisku. Inaczej było w obecnych rozgrywkach, gdy stał się podstawowym obrońcą zespołu ze stanu Nowy Jork.

Zbiórka cały czas była otwarta, a jej celem było zebranie 2,5 tysiąca dolarów.

Po tym, gdy Hamlin doznał przerażającego urazu w poniedziałkowym spotkaniu, kwesta znów nabrała rozpędu. Po kilkunastu godzinach na jej koncie było prawie 4,5 miliona dolarów.

“Po jego kontuzji na boisku fani w całym kraju okazują wsparcie dla niego i jego rodziny, przekazując datki na jego zbiórkę” – poinformował zarządca zbiórki.

Kilka osób wysłało pojedyncze darowizny w wysokości od tysiąca do prawie 5,5 tysięcy dolarów.

srogi/TG

, CBS News

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj