Zieliński i Napoli odpadli z Ligi Europy

0
269

W pierwszym spotkaniu tego dwumeczu na Camp Nou doszło do remisu 1:1. Gola dla neapolitańczyków strzelił wówczas Piotr Zieliński. Aczkolwiek formalnie i dla Polaka, i dla jego kolegów udział w tej rywalizacji skończył się na tamtym spotkaniu.

Szybko było po wszystkim

W rewanżu bowiem to wracająca powoli, ale w coraz bardziej konkretny sposób do dawnej wielkości Barcelona momentami wręcz dzieliła i rządziła na murawie. Występ we Włoszech zaczęła od dwóch szybkich goli Jordiego Alby i Frenkiego de Jonga, które właściwie ułożyły resztę rywalizacji.

Dla Napoli po niecałej półgodzinie gry odpowiedzieć był w stanie Lorenzo Insigne z rzutu karnego, lecz emocje tego wieczora skończył właściwie w końcówce pierwszej połowy Gerard Pique.

Po przerwie dla Barcy strzelił jeszcze Pierre-Emerick Aubameyang, dla Napoli zaś Matteo Politano i to wielobramkowe, choć też trochę jednostronne widowisko dobiegło końca.

Borussia nie dała rady

Duma Katalonii dołączyła m.in. do dominującej przez lata te rozgrywki Sevilli, która wyeliminowała Dinamo Zagrzeb (0:1 w rewanżu, 3:1 w pierwszym meczu). Z rozgrywkami pożegnała się choćby Borussia Dortmund, która po porażce 2:4 u siebie tydzień wcześniej tym razem jedynie zremisowała 2:2 z Rangers FC.

Wszystkie wyniki czwartkowych spotkań oraz rozstrzygnięcia całych dwumeczów poniżej.