Zmarł słynny trener tenisa. Wychował wielkich mistrzów

0
65

Bollettieri to założyciel jednej z najsłynniejszych akademii tenisowej na świecie – Nick Bollettieri Tennis Academy. Na różnych etapach swojej kariery prowadził wielu znanych zawodników, w tym liderów światowej listy, zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn.

Jego podopiecznymi byli między innymi Andre Agassi, Boris Becker, Jim Courier, Monica Seles, Maria Szarapowa, siostry Williams, Sabine Lisicki czy Tommy Haas.

“Mam tak wiele wspomnień, że nie wiem, od czego zacząć”

Lisicki oraz Haas złożyli zresztą hołd Bollettieriemu za pośrednictwem mediów społecznościowych.

“Dziekuję, Nick. Dałeś wielu dzieciom szansę na realizację ich marzeń. Wspierałeś je wiedzą i wiarą, że wszystko jest możliwe. Miałam szczęście być jednym z nich. Ukształtowałeś mnie jako tenisistkę. Będę za Tobą bardzo tęsknić. Spoczywaj w pokoju” – napisała finalistka Wimbledonu z 2013 roku.

 

“Mam tak wiele wspomnień, że nie wiem, od czego zacząć. Dziękuję za poświęcony mi czas, wiedzę, zaangażowanie, fachowość, chęć dzielenia się swoimi doświadczeniami oraz danie mi okazji, by podążać za marzeniami. (…) Będę tęsknić za Tobą, za naszymi rozmowami o tenisie” – dodał były numer dwa światowego rankingu.

 

Bollettieri – członek tenisowej Galerii Sław od 2014 roku – zmarł w swoim domu w Bradenton na Florydzie w niedzielę 4 grudnia. Miał 91 lat.

rozniat/łup

, tennis365.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj