Znana firma złożyła oficjalnie ofertę kupna Manchesteru United

0
60

Wiatr zmian wieje na Old Trafford już od pewnego czasu. Rodzina Glazerów, amerykańskich właścicieli klubu, pod koniec zeszłego roku zaczęła rozważać sprzedaż udziałów w spółce, poszukując możliwości nowych inwestycji lub też całkowitego przejęcia zespołu przez zewnętrzny podmiot.

“Formalnie włączyliśmy się w ten proces”

I niewykluczone, że krytykowanych przez kibiców United udziałowców zza oceanu zastąpi ktoś z Wysp Brytyjskich. Osobą tą może być sir Jim Ratcliffe, jeden z najbogatszych Anglików, 70-letni właściciel ogromnego koncernu petrochemicznego Ineos.

Biznes ten kojarzyć mogą między innymi fani kolarstwa, firma jest bowiem sponsorem tytularnym grupy kolarskiej Ineos Grenadiers, której barw bronią polscy kolarze: Michało Kwiatkowski i Michał Gołaś.

Choć do finalizacji negocjacji bardzo daleka droga, jedno jest pewne – informacja ta nie jest wymysłem brytyjskich mediów. Potwierdził ją nawet na łamach “The Times” rzecznik organizacji. – Formalnie włączyliśmy się w ten proces – przyznał.

Według krążących na wyspach doniesień w kolejnych tygodniach w biurach na Old Trafford oczekiwane są kolejne oferty kupna, tym razem napływające ze Stanów Zjednoczonych, Azji i Bliskiego Wschodu.

 

 

mb/TG

Reuters /

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj