Żyła stracił trzecie miejsce, ale nie załamuje rąk. “Wierzę w Dawida”

0
69

Transmisje konkursów Pucharu Świata w skokach narciarskich w TVN, Eurosporcie oraz Eurosporcie Extra w Playerze

W środę Dawid Kubacki wygrał w Innsbrucku trzeci konkurs TCS. Drugie miejsce zajął Norweg Halvor Egner Granerud, który utrzymał prowadzenie w klasyfikacji generalnej imprezy.

Żyła po Innsbrucku

Żyła w Innsbrucku od początku nie czuł się najlepiej. Nie błyszczał we wtorkowych kwalifikacjach, nie zrobił też furory w konkursie. Skoki na odległość 120,5 i 119 metra dały mu ostatecznie dziesiąte miejsce w stawce. To jego najsłabszy wynik w tym sezonie.

– Ciężko było mi tutaj dzisiaj – powiedział Żyła po zawodach przed kamerami Eurosportu. – Miałem trochę problemy z rozbiegiem. Zaczęło się we wtorek od wyczucia czasu. Trochę się za wcześnie odbijałem. Później mi się poprzestawiało. Dziś skoki konkursowe były może nie na najwyższym poziomie, ale stabilne – zauważył z uśmiechem.

Żyła nie jest wielkim fanem skoczni Bergisel. Zazwyczaj zawodnicy odbijają się tam za późno, a u niego zwykle jest odwrotnie.

– To było zmaganie się ze skocznią – zdradził. – Widać jestem trochę inny, bo mam problem, że odbijam się za wcześnie. Chociaż ostatni skok tu był spóźniony. To jest taki mój problem, jak są trochę specyficzne skocznie. A teraz jeszcze jedziemy do Bischofshofen – zauważył.

Kubacki ma szansę

Żyła ocenił też występy najlepszych zawodników w konkursie w Innsbrucku. Jego zdaniem Kubacki może jeszcze odrobić stratę do Graneruda w generalce TCS. To 23,3 pkt.

– Dziś Granerud w finale miał ciąg pod narty. Niemniej skoczył rewelacyjnie. Uzyskał 133 metry i jeszcze wylądował ładnie. Z kolei Dawid świetnie spisał się w pierwszej serii i pokazał moc. W drugim skoku miał gorsze warunki i nie było mu tak łatwo odlecieć. Ja cały czas wierzę w Dawida, że jest w stanie wygrać w Bischofshofen. Tam jest taka skocznia, gdzie można faktycznie odrobić straty – zakończył optymistycznie Żyła.


Wideo: Eurosport
Żyła po konkursie w Innsbrucku

Terminarz 71. edycji Turnieju Czterech Skoczni:

*Bischofshofen

czwartek, 5 stycznia
14.30 – trening
16.30 – kwalifikacje (Eurosport 1 i Eurosport Extra w Playerze)

piątek, 6 stycznia
15.30 – seria próbna
16.30 – pierwsza seria konkursowa (TVN, Eurosport 1 i Eurosport Extra w Playerze)

miejsce zawodnik (kraj)
punkty
1. Halvor Egner Granerud (Norwegia) 877,8
2. Dawid Kubacki (Polska) 854,5
3. Anze Lanisek (Słowenia) 823,5
4. Piotr Żyła (Polska) 807,5
5. Kamil Stoch (Polska) 798,0
6. Stefan Kraft (Austria) 796,5
7. Daniel Tschofenig (Austria) 788,5
8. Andreas Wellinger (Niemcy) 776,4
9. Michael Hayboeck (Austria) 771,0
10. Lovro Kos (Słowenia) 769,6
17. Paweł Wąsek (Polska) 700,0
47. Stefan Hula (Polska) 261,1
51. Jan Habdas (Polska) 173,7

dasz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj