Żyła szybował najdalej z Polaków. Granerud zdeklasował Kubackiego

0
58

RELACJA NA ŻYWO Z KONKURSU W BAD MITTERNDORF W

Sobotni konkurs w Bad Mitterndorf wygrał Norweg Granerud. Świetnie spisał się Piotr Żyła, który był czwarty. Inni Biało-Czerwoni pragnęli mocno poprawić się w niedzielę.

Polacy latali w Bad Mitterndorf

Puchar Świata w skokach narciarskich na żywo w Eurosporcie, TVN i Eurosporcie Extra w Playerze

W drugim konkursie w lotach wystartowało czterdziestu zawodników z dwunastu państw. Warunki wietrzne były stabilne i sprawiedliwe dla większości z nich.

Z niedzielnymi kwalifikacjami poradziło sobie czterech Polaków, a odpadł Jakub Wolny. Piotr Żyła uzyskał 225,5 m i zajął trzecie miejsce w stawce. Dawid Kubacki uzyskał 224 m i był szósty. Na 15. pozycji został sklasyfikowany Aleksander Zniszczoł po lądowaniu na 221 m. Z kolei Kamil Stoch był siedemnasty, a skoczył 219 m.

W zawodach jako pierwszy z naszych zawodników zaprezentował się kibicom Zniszczoł. Skacząc z obniżonej 15. belki startowej uzyskał 212 m. To wystarczyło do 21. miejsca przed drugą serią.

Wkrótce po nim ruszył do boju Stoch. Skoczek z Zębu tym razem osiągnął 216 metrów i miał niezłe noty za styl. Nie był jednak zachwycony. Jak sam przyznał w sobotę, coś się w jego próbach popsuło i nie za bardzo wie, jak to zmienić. Po pierwszej serii był 16.

Przed skokiem Kubackiego sędziowie ponownie obniżyli rozbieg. Z 14. belki wicelider Pucharu Świata skoczył 214,5 m. Nie był to specjalnie udany skok. Przed finałem zajmował 14. lokatę.


Wideo: Eurosport
Lot Kubackiego z 1. serii niedzielnego konkursu w Bad Mitterndorf

Dobrą, równą formę podtrzymał Żyła. Zawodnik z Wisły z 13. rozbiegu poszybował 226,5 metra. Niestety, oceny miał przeciętne. Po pierwszej serii był na wysokim, piątym miejscu.


Wideo: Eurosport
Lot Żyły z 1. serii niedzielnego konkursu w Bad Mitterndorf

Po pierwszej serii prowadził Granerud, który skoczył 234,5 metra i miał łączną notę 231,8 pkt. Rywale deptali mu jednak po piętach.


Wideo: Eurosport
Lot Graneruda z 1. serii niedzielnego konkursu w Bad Mitterndorf

Drugi był Austriak Stefan Kraft, ale tracił tylko 0,8 pkt. Trzeci Słoweniec Timi Zajc przegrywał z liderem o zaledwie 1,8 pkt. Czwarty Niemiec Andreas Wellinger i piąty Żyła też zamierzali atakować podium. Walka o zwycięstwo zapowiadała się pasjonująco.


Eurosport
Wyniki 1. serii niedzielnego konkursu w Bad Mitterndorf

Emocje w serii finałowej

Druga seria zaczęła się z 15. belki startowej. Z niej Zniszczoł skoczył 208,5 metra i zanotował awans w klasyfikacji o jedną lokatę.

Pół metra bliżej od młodszego kolegi z drużyny wylądował Stoch. Po swoim skoku tylko głęboko westchnął. Wystarczyło do 19. miejsca.


Wideo: Eurosport
Lot Stocha z 2. serii niedzielnego konkursu w Bad Mitterndorf

Kubacki też nie mógł być specjalnie zadowolony. Nic dziwnego, odległość 208,5 metra nie powalała na kolana. Zajął 16. pozycję. To jego najgorszy wynik w obecnym sezonie. Stracił też sporo do liderującego w PŚ Graneruda.


Wideo: Eurosport
Lot Kubackiego z 2. serii niedzielnego konkursu w Bad Mitterndorf

Żyła w drugiej próbie uzyskał 220 metrów przy niezbyt sprzyjającym wietrze. Niestety, bardzo zachwiał lądowanie i to zaważyło na notach. Wiślanin ostatecznie skończył zawody na szóstym miejscu.


Wideo: Eurosport
Lot Żyły z 2. serii niedzielnego konkursu w Bad Mitterndorf

Emocjonujący konkurs wygrał Granerud, po skoku na odległość 235 metrów. Drugi był Zajc, a trzeci Kraft. Norweg zwyciężył w niedzielę po raz siódmy w sezonie.


Wideo: Eurosport
Lot Graneruda z 2. serii niedzielnego konkursu w Bad Mitterndorf

W sezonie zaplanowano łącznie sześć konkursów indywidualnych i jeden drużynowy w lotach. Kolejne odbędą się w Vikersund (18-19 marca) oraz w Planicy (31 marca – 2 kwietnia), gdzie tradycyjnie nastąpi zakończenie sezonu.


Eurosport
Wyniki niedzielnego konkursu w Bad Mitterndorf

dasz/TG

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj