Adidas pozywa Kanye’ego Westa, w tle spór o 75 milionów dolarów. „Wydał na chór”

0
144

Informator, na którego powołuje się agencja Bloomberga podkreśla, że jeżeli raperowi udowodnione zostanie, iż środki zostały wykorzystane niewłaściwie, będzie musiał on zwrócić Adidasowi całą kwotę.

Czym miałyby być ów „niedozwolone cele”? Sprawa związana ma być między innymi z tym, że raper w 2020 roku przeznaczył 50 milionów dolarów z funduszu marketingowego marki butów Yeezy na swoją trasę koncertową.

West miał opłacić za te pieniądze chór o nazwie „Sunday Service” oraz zorganizować loty prywatnymi samolotami na Jamajkę dla 120 osób. West zresztą tego nie ukrywał. W podcaście Nicka Cannona przyznał, że wydawało mu się to lepszą inwestycją, gdyż współpraca z Adidasem szła świetnie. „Buty Yeezy sprzedawały się same, więc zamiast płacić za reklamy, zainwestowałem je w chór” – przyznał. Nie sprecyzował jednak, czy ta kwota pochodziła z budżetu marketingowego Adidasa. 

‘Po tym, jak w październiku 2022 roku Adidas poinformował o zakończeniu współpracy z Kanye Westem, Niemcy poprosili o zwrot 75 milionów dolarów, które zostały wpłacone na konta Yeezy. West jednak odmówił.

Adidas złożył wówczas do sądu w USA pozew, żądając wydania nakazu zamrożenia tej kwoty. Ostatecznie adwokaci Adidasa i Yeezy ogłosili jednak w maju 2023 roku, że zawarli porozumienie. Stało się to zaledwie kilka godzin po tym, jak sąd federalny odrzucił prośbę Adidasa. Sędzia okręgowa Valerie Caproni, która prowadziła sprawę, przyznała jednak, że spór może zostać rozstrzygnięty w drodze arbitrażu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj