Angelina Jolie tworzy markę odzieżową. Ubrania projektować będą klientki

0
92

„Projektanci zwykle jedynie szkicują lub zatwierdzają projekty, ale to krawcy są tymi, którzy mają największy wpływ na projekt i z którymi pracę twórczą kocham najbardziej. Tymczasem twórcy ci rzadko kiedy są odpowiednio doceniani i otrzymują szacunek, na jaki zasługują” — pisze Angelina Jolie w swoim manifeście.

Aktorka chce w swojej firmie oddać głos niedocenianym przedstawicielom różnych dziedzin rzemiosła. Choć osoby te odpowiadają za szalenie istotny element pracy twórczej, to zwykle pozostają w cieniu słynnych projektantów mody.

Angelina Jolie: aktorka, aktywistka i przedsiębiorczyni

Kluczową cechą Atelier Jolie będzie też działanie w sposób zrównoważony ekologicznie, a także tworzenie unikatowych, niepowtarzalnych wyrobów. Jak informuje aktorka w swoim manifeście, produkty marki będą powstawać z wykorzystaniem wyłącznie wysokiej jakości materiałów z odzysku.

Co więcej, klienci Atelier Jolie będą mogli naprawić lub poprawić swoje ubrania, a także poddać je upcyklingowi, czyli przerobić na inne rzeczy. Wszystko po to, aby dać nowe życie wyrobom, które w innym wypadku trafiłyby na śmietnik.

„Po co po prostu kupować projekt innej osoby, skoro można stworzyć go samemu? — pisze w swoim manifeście Jolie, dodając, że „najwyższą formą autoekspresji i zabawy jest projektowanie dla samego siebie”.

Czy sama twórczyni Atelier Jolie będzie brała udział w w procesie projektowania? Tego nie wiemy. Aktorka podkreśla jednak, że ma na tym polu wieloletnie doświadczenie, ponieważ wielokrotnie współpracowała z projektantami i krawcami, sama również projektowała własne ubrania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj