Artur Rojek i Łukasz Minta tworzą nowy festiwal. Great September odbędzie się w Łodzi we wrześniu

0
182

Artur Rojek, muzyk i założyciel katowickiego OFF Festivalu, oraz Łukasz Minta, twórca Spring Break, postanowili stworzyć wspólnie nowy festiwal Great September Showcase Festival & Conference. Impreza odbędzie się w dniach 15-17 września w łódzkich klubach. Festiwal ma być miejscem spotkań branży muzycznej, a także szansą dla młodych polskich zespołów, aby zaprezentować się szerokiej publiczności.

„Dynamiczny rozwój polskiej sceny muzycznej został zakłócony przez pandemię i związane z nią obostrzenia. To jednak nie zabiło talentu, nie powstrzymało kreatywności, ale utrudniło dotarcie nowym artystom do ich potencjalnych odbiorców. Great September wychodzi temu naprzeciw” – czytamy w opisie festiwalu Great September, który ma odbyć się w Łodzi w dniach 15-17 września.

Plakat festiwalu Great SeptemberGreat September

ZOBACZ ROZMOWĘ MONIKI OLEJNIK Z ARTUREM ROJKIEM W TVN24 GO

Great September Showcase Festival & Conference: koncerty, dyskusje oraz warsztaty

Do jego stworzenia siły połączyli muzyk i wokalistka Artur Rojek, a do tego założyciel OFF Festivalu w Katowicach, twórca festiwalu Spring Break Łukasz Minta oraz miasto Łódź. Spring Break to festiwal showcase’owy, który odbywał się w Poznaniu. Było to pionierskie wydarzenie w Polsce – w ramach festiwalu miały miejsce nie tylko koncerty najczęściej jeszcze nieznanych artystów, ale również warsztaty oraz panele dyskusyjne. Pierwsza edycja odbyła się w 2014 roku. Lukę po festiwalu, którego istnienie przerwała pandemia, ma zapełnić właśnie Great September.

Czytaj więcej: Kto w tym roku zagra na OFF Festivalu?

Koncerty młodych artystów oraz gwiazd polskiej sceny w ramach Great September Showcase Festival & Conference będą odbywały się w łódzkich klubach oraz miejscach kulturalnych. Towarzyszyć im będzie, jak zapowiadają organizatorzy, część konferencyjna z dyskusjami panelowymi oraz warsztatami poświęconymi „najważniejszym wyzwaniom gwałtownie zmieniającej się branży muzycznej”.

Organizatorami wydarzenia są Fundacja Independent oraz Łódzkie Centrum Wydarzeń, a partnerami Miejska Arena Kultury i Sportu w Łodzi oraz instytucja kultury „EC1 Łódź – Miasto Kultury”.

Bilety w sprzedaży wkrótce.

„Cieszę się, że dalej tutaj jestem i mam coś do powiedzenia”19.11.| Nie miałem czasu tego nawet stwierdzić, że minęło już 25 lat. Nie mam czasu myśleć nad tym, że mam jakoś specjalnie świętować. Przypomniałeś mi o tym dzisiaj. Na tym celebracja się skończy – wyznał Artur Rojek w rozmowie z tvn24.pl. – Gdy zaczynałem, myślałem, że zakładam zespół po to, żeby pozostawić po sobie wspomnienie z jednego koncertu, potem z drugiego, a potem z płyty.tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Andrzej Grygiel/PAP

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj