Aston Martin Valour: retrofuturyzm na jubileusz 110-lecia

0
85

Materiały prasowe

Silnik o pojemności 5,2 litra z podwójnym doładowaniem o mocy 715 KM (753 Nm momentu obrotowego) połączono z sześciobiegową manualną skrzynią biegów. To gwarantuje niesamowite wrażenia podczas jazdy. Valour ma specjalnie zaprojektowane zawieszenie m.in. z adaptacyjnymi amortyzatorami. Całość jednak została pomyślana tak, by powstał samochód drogowy, a nie torowy. Zgodnie z założeniem projektantów, Valour ma sprawiać przyjemność z jazdy na co dzień (zdaję sobie jak to brzmi), choć mówimy o samochodzie, który nie miałby problemów z biciem rekordów podczas „track dayów”.

Aston Martin Valour: tweed i włókno węglowe

Do tego Aston Martin Valour ma wyraźny „vintage look”. Brytyjczycy przyzwyczaili w ostatnich latach wszystkich do tego, że ich modele zaskakują formą i estetyką, a wyznacznikiem tej zmiany stylistycznej są takie modele jak Valhalla, Valkyrie czy nawet Vantage.

Tu jednak mamy do czynienia z wyraźnym nawiązaniem do przeszłości. Projektanci sięgnęli po inspiracje z lat 70. i 80., widać tu echa dawnego modelu V8, a także odwołania do stylistyki samochodów z tamtej epoki. Jest też nawiązanie do modelu wyczynowego, który na przełomie lat 70. i 80. brał udział w wyścigu Le Mans 24 godziny.


Materiały prasowe

Wnętrze kryje dwumiejscowy, niezwykle minimalistyczny kokpit. Jego centralnym elementem jest dźwignia zmiany biegów. Odsłonięty mechanizm zmiany biegów podkreśla „analogowość” tego samochodu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj