Badanie: bogaci lepiej śpią. Nie decyduje o tym jednak stan konta

0
138

Odpowiednie zabezpieczenie finansowe z pewnością zapewnia spokojniejszy sen, co do tego zgodzi się zapewne wiele osób. Okazuje się, że istnieje szereg innych czynników sprzyjających lepszemu wysypianiu się, większość z nich ma związek ze statusem majątkowym. Grupa naukowców z brytyjskiego Nottingham Trent University ustaliła, że równie istotne jest na przykład miejsce zamieszkania.

Badanie: zamożni śpią lepiej. Z czego to wynika? 

Osoby zamożne to często przedsiębiorcy i menedżerowie wyższego szczebla, którym codzienne sprawy zawodowe spędzają sen z powiek. Zwykle jednak mieszkają oni w „lepszych” dzielnicach lub na spokojnych peryferiach, wolnych od smogu i miejskiego zgiełku – a to wszystko sprzyja skutecznej regeneracji w trakcie snu.

To właśnie komfortowa lokalizacja domu, w którym się śpi, jest kluczowym czynnikiem warunkującym zdrowy i odpowiednio długi sen. Do takiego wniosku doszedł zespół naukowców z brytyjskiego Nottingham Trent University. Wyniki badania, które zrealizowano we współpracy z psychologami z Uniwersytetu w Roehampton, opublikowane zostały na łamach czasopisma medycznego „Clocks & Sleep”.

Badacze przeanalizowali dane z krajowej bazy o nazwie UK Biobank. Dotyczyły one ponad 500 tysięcy mieszkańców Wielkiej Brytanii w wieku od 40 do 69 lat. Przeanalizowano ich styl życia i stan zdrowia – i na tej podstawie określono czynniki wpływające na lepszy sen.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj