Brad Pitt oskarża Angelinę Jolie o nielegalną sprzedaż ich wspólnej winnicy rosyjskiemu oligarsze

0
268

Brad Pitt i Angelina Jolie po raz kolejny swoje spory postanowili rozwiązać w sądzie. Tym razem chodzi o sprzedaż wspólnej posiadłości byłych małżonków, do której – zdaniem Pitta – doszło nielegalnie. Winnicę Château Miraval wraz z 35-pokojowym zamkiem miał kupić rosyjski oligarcha.

Brad Pitt po raz kolejny wchodzi na drogę sądową z Angeliną Jolie. Amerykański aktor i laureat Oscara z 2020 roku oskarżył swoją byłą żonę o nielegalną sprzedaż posiadłości Château Miraval na południu Francji. Kupującym ma być Yuri Shefler – rosyjski biznesmen, właściciel międzynarodowego konsorcjum SPI Group, sprzedającego alkohol w 160 krajach. Zdaniem Pitta, według umowy para miała podzielić się willą oraz przylegającą do niej winnicą, która przynosiła znaczne dochody.

Jolie przeprowadziła sprzedaż bez wiedzy Pitta

Brad Pitt zaznacza w pozwie, że decyzja o sprzedaży willi i winnicy została przez Jolie podjęta samowolnie. Dodaje on również, że Jolie nie przedstawiła swojemu byłemu mężowi warunków dotyczących sprzedaży ani samej umowy.

“Jolie przeprowadziła sprzedaż bez wiedzy Pitta, odmawiając Pittowi prawa do współwłasności i odrzucenia oferty kupna. Sprzedając posiadłość, działała (Jolie – przyp. red.) świadomie, we własnym interesie, przekazując majątek Sheflerowi i jego współpracownikom, którzy będą kontrolować teraz biznes, któremu Pitt poświęcił się i w który inwestował” – można przeczytać w złożonych w sądzie dokumentach.

Posiadłość Château Miraval – to tam para wzięła ślub

Posiadłość Château Miraval została kupiona przez ówczesną parę w 2008 roku za 28 milionów dolarów. Znajduje się w małej miejscowości Correns, która liczy zaledwie ok. 600 mieszkańców. Centralny punkt posiadłości stanowi zamek z XVII wieku, w którym znajduje się 35 sypialni, dwa baseny: kryty i odkryty, sauna i jacuzzi oraz sala gimnastyczna, sala balowa i teatr.

Wokół posiadłości jest winnica, las, jezioro. Sam zamek otacza fosa, a w jego pobliżu jest lądowisko dla helikopterów. Oprócz trzynastu rodzajów drzewek oliwnych są tam również fontanny, akwedukty i podziemny strumień. 400 ha terenu i wysokie ogrodzenie zapewniają właścicielom intymność. W Château Miraval Brad Pitt i Angelina Jolie wzięli ślub w 2014 roku.

Brad i Angelina – burzliwa historia związku

Angelina Jolie i Brad Pitt pobrali się w 2014 roku. Para poznała się w 2004 roku na planie filmu “Pan i Pani Smith”. Ich małżeństwo nie przetrwało próby czasu. W 2016 roku Pitt i Jolie zdecydowali się złożyć pozew o rozwód, do którego ostatecznie doszło w 2019 roku. Od ponad pięciu lat między byłym małżeństwem trwa sądowy spór dotyczący opieki nad dziećmi. 

Brad i Angelina – sukcesy aktorskie

Byli małżonkowie mogą pochwalić się sukcesami w branży filmowej. Angelina Jolie zdobyła 17 prestiżowych nagród. Wśród nich znajdują się trzy złote globy – za filmy “George Wallace”, “Gia” oraz za rolę w filmie “Przerwana lekcja muzyki”, dzięki któremu w 2000 roku aktorka sięgnęła po Oscara.

Brad Pitt wśród swoich ponad 30 nagród może pochwalić się dwoma Złotymi Globami za filmy “12 małp” i “Pewnego razu… w Hollywood”. Gwiazdor ma na koncie również dwa Oscary. W 2013 roku sięgnął po prestiżową statuetkę jako współtwórca filmu “Zniewolony. 12 Years a Slave”, a w 2020 roku został uznany najlepszym aktorem drugoplanowym w filmie Quentina Tarrantino “Pewnego razu… w Hollywood”.

tvn24.pl, rollingstone.com

Źródło zdjęcia głównego: ABACA/EAST NEWS

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj