Chaos pod słynnym zabytkiem w Rzymie. Włosi zmienili zasady dla turystów

0
82

Turyści skarżą się jednak na nieprzejrzystość systemu sprzedaży biletów. W internecie są one dostępne na oficjalnej stronie Panteonu oraz włoskiego Ministerstwa Kultury.

Zdarza się jednak, że dopiero przy kasie ludzie zdają sobie sprawę, że kupili jedynie audioprzewodnik za 10 euro na stronie Panteonu, ale za to bez podstawowej wejściówki, którą za kolejne pięć euro należało dokupić osobno – na stronie ministerstwa. Bywa też tak, że w kasie Panteonu niektóre karty płatnicze nie są uznawane.

Co więcej, pod Panteonem funkcjonuje nie jedna, a kilka kolejek, w zależności od tego, czy już kupiło się bilet, czy tylko zarezerwowało wstęp. Dodatkowo osobne kolejki obowiązują dla tych, którzy chcą zapłacić kartą lub gotówką, a jeszcze inne tych, którzy kupili bilety z takimi dodatkowymi usługami jak audioprzewodnik.

W serwisie Tripadvisor, który zbiera opinie turystów z całego świata, można znaleźć sporo opinii osób, które chciały odwiedzić Panteon. „Powiedziano mi, że muszę zmienić kolejkę, bo kupiłam bilet z audioprzewodnikiem, a kolejka, w której stałam, była przeznaczona tylko posiadaczy zwykłych biletów” – skarży się kobieta, która dodaje, że tego dnia jeszcze kilka razy zmieniała kolejkę, aby ostatecznie nie otrzymać usługi, za którą zapłaciła.

Chaos pod Panteonem: będzie powtórka historii z Koloseum?

Problemy z systemem sprzedaży biletów do Panteonu nie są pierwszym tego typu przypadkiem, z jakim zmagają się turyści odwiedzający Rzym. Podobna historia dotyczyła Koloseum, a jej finałem było powstanie szarej strefy.

Standardowy bilet do Koloseum kosztuje 18 euro. Na czarnym rynku i u hurtowo wykupujących bilety touroperatorów – nawet dwa razy drożej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj