Czeski most przy granicy z Polską jednym z najpiękniejszych miejsc na świecie

0
47

Sky Bridge 721 znajduje się w Sudetach Wschodnich, tuż pod czesko-polską granicą, w okolicach Śnieżnika. Od kiedy Czesi otworzyli spektakularny obiekt w maju tego roku, odwiedzają go tłumy turystów. I nic dziwnego – widoki zapierają dech w piersiach.

Sky Bridge w czeskich Sudetach – most-gigant tylko dla odważnych

Listę najlepszych atrakcji turystycznych na świecie stworzyło wspólnie międzynarodowe grono dziennikarzy i korespondentów magazynu „Time”. Do czołowej pięćdziesiątki dostały się te lokalizacje, które dostały najwięcej nominacji.

Wyniki głosowania udowadniają, że wcale nie musimy jechać na drugi koniec świata, aby podziwiać wspaniałe widoki, w dodatku z solidną dozą dreszczyku emocji. To wszystko zapewnia pieszy most Sky Bridge 721, rozpięty na wysokości 95 metrów nad doliną Mlýnskiego Potoku. To jedno z kilkunastu miejsc w Europie, które według redaktorów „Time” zasługują na szczególną uwagę.

Panorama Sudetów ze Sky Bridge 721 na pierwszym planie.

Czech Tourism/materiały prasowe

Most łączy dwa masywy górskie: Slamník i Chlum. Jak sama nazwa wskazuje, jego długość wynosi 721 metrów. To całkiem długi spacer, w dodatku tylko dla odważnych – zważywszy na fakt, że pod stopami ma się prawie stumetrową przepaść, zaś szerokość mostu wynosi tylko 1,2 metra.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj