Dolly Parton złożyła hołd Ukraińcom podczas gali wręczenia nagród ACM

0
99

Dolly Parton, ikona kultury amerykańskiej, była współprowadzącą poniedziałkową galę wręczenia nagród Academy of Country Music – amerykańskiej Akademii Muzyki Country. – Chcę przekazać naszą miłość i nadzieję naszym siostrom i braciom w Ukrainie – powiedziała podczas otwarcia ceremonii. 

Dolly Parton, jedna z najwybitniejszych postaci amerykańskiej kultury ostatnich kilku dekad, była współprowadzącą poniedziałkową galę wręczenia corocznych nagród Academy of Country Music, czyli Amerykańskiej Akademii Muzyki Country, która odbyła się na Allegiant Stadium w Las Vegas. 

– Kocham się śmiać, kocham żartować, przed nami sporo zabawy, ale zanim zaczniemy żartować, chciałabym zwrócić uwagę na pewną poważną rzecz. Nie chcę, żeby to zabrzmiało jak mieszanie się w politykę, bo nią nie jest. (…) Chciałabym jednak przekazać naszą miłość i nadzieję naszym siostrom i braciom w Ukrainie. Zadedykujmy im całe show i módlmy się o pokój na całym tym szalonym świecie – powiedziała ze sceny Parton. Ceremonia była transmitowana w sieci.

Raport tvn24.pl: ATAK ROSJI NA UKRAINĘ

Wojna w Ukrainie. Słowa wsparcia od gwiazd dla Ukrainy i Ukraińców

Portal NME zwraca uwagę, że Parton jest już kolejną międzynarodową sławą, która publicznie zabrała głos w sprawie ataku Rosji na Ukrainę.

Czytaj też: Sting potępia działania Putina i przypomina utwór „Russians”. „Nigdy nie sądziłem, że znów będzie mieć takie znaczenie”

Tylko w ubiegłym tygodniu Stevie Wonder opublikował wideo z oświadczeniem, w którym zwrócił uwagę, że Ukraińcy „są na bitwie o ducha tego świata”. – Walczą z siłami zła. Już widzieliśmy, co to zło może i potrafi zrobić. I nie mają tu znaczenia kraj czy kolor skóry. Teraz zło zagraża suwerenności jednego państwa i świętości wszystkich pozostałych. Jakie jeszcze tragedie muszą się dokonać, żebyśmy zatrzymali tę agresję? – pytał w nagraniu Wonder. 

Wcześniej o powstrzymanie rosyjskiej agresji wobec Ukrainy apelowali między innymi Elton John, Miley Cyrus, Sting oraz Stevie Nicks.

Relacja tvn24.pl: Atak Rosji na Ukrainę

Atak Rosji na Ukrainę – oglądaj program specjalny w TVN24

Źródło zdjęcia głównego: Reuters

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj