Dwa lokale z Polski w rankingu najbardziej legendarnych restauracji na świecie

0
82

Twórcy „Taste Atlas”, znanego przewodnika po tradycyjnych regionalnych potrawach i restauracjach, skupiają się na kuchni tradycyjnej, nagradzając klasykę i wierność historycznym przepisom. W przygotowywanych przez „Taste Atlas” zestawieniach próżno szukać „modnych” restauracji, są za to tradycyjne lokale, nierzadko istniejące od setek lat.

Najnowsze zestawienie przygotowane przez „Taste Atlas” zbiera najbardziej legendarne restauracji na świecie. Wiele z lokali, które trafiły do rankingu, ma długą historię i funkcjonuje od stuleci. W najnowszym zestawieniu znalazły się aż dwie restauracje z Polski.

Dwa polskie lokale na liście najbardziej legendarnych restauracji na świecie

Serwis Taste Atlas” to popularny przewodnik, w którym można znaleźć między innymi tysiące rozsianych po całym globie restauracji z tradycyjnym lokalnym jedzeniem. Rekomendują je zarówno miłośnicy jedzenia, jak i profesjonaliści z branży gastronomicznej. Serwis założył w 2015 roku chorwacki dziennikarz Matija Babić, ponieważ jak dotąd nie istniał żaden przewodnik po restauracjach tego typu.

Niedawno na Taste Atlas pojawił się ranking 150 restauracji, które – jak czytamy w publikacji na oficjalnej stronie przewodnika – „oferują unikatową kulinarną podróż, w którą warto wybrać się przynajmniej raz w życiu. Jak podkreślają autorzy zestawienia, znalazły się w nim restauracje, które same w sobie są celami podróży – podobnie jak słynne muzea, galerie sztuki i zabytki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj