Fiat 126p Toma Hanksa sprzedany za ponad 83 tysiące dolarów

0
313

Fiat 126p należący do hollywoodzkiego aktora Toma Hanksa trafił na aukcję. Auto, które Hanks w 2017 roku dostał z Bielska-Białej, zostało sprzedane za 83 500 dolarów. Zebrane pieniądze zasilą konto kampanii Hidden Heroes, której celem jest wspieranie osób opiekujących się rannymi żołnierzami czynnej służby wojskowej oraz weteranami wojennymi. 

Dwukrotny laureat Oscara Tom Hanks przekazał na aukcję Polskiego Fiata 126p z 1974 roku, sprezentowanego mu przez mieszkańców Bielska-Białej w 2017 roku. Aukcja zakończyła się we wtorek wieczorem, a samochód został zlicytowany za 83 500 dolarów.

Zlicytowali malucha Toma Hanksa, pieniądze zasilą konto kampanii Hidden Heroes

Samochód został wystawiony na sprzedaż za pośrednictwem amerykańskiego serwisu aukcyjnego Bring A Trailer. Spersonalizowany egzemplarz popularnego niegdyś w Polsce samochodu, przekazany został gwiazdorowi w grudniu 2017 roku w Los Angeles z okazji jego 61. urodzin.

Środki ze sprzedaży malucha zasilą konto kampanii Hidden Heroes, prowadzonej przez Elizabeth Dole Foundation. Celem tej kampanii jest wsparcie osób, które opiekują się rannymi żołnierzami amerykańskiej armii oraz weteranami wojennymi. Hidden Heroes – czyli “ukryci bohaterowie” – to przede wszystkim matki, żony, rodzice, rodzeństwo, opiekujący się tymi, którzy z pełnym poświęceniem służyli Stanom Zjednoczonym. Tom Hanks wchodzi w skład rady programowej kampanii.

Czytaj też: Jest już maluch dla Toma Hanksa. Zabytkowy. “Kosztuje 8,5 tys. zł. To super cena”

Z informacji umieszczonych w serwisie Bring A Trailer wynika, że aktor zostawił swój autograf na tapicerce drzwi od strony kierowcy, a także przekazał skórzane rękawiczki, które wpisują się w stylistykę wnętrza.

Tom Hanks i jego fiat 126pbringatrailer.com

Prezent od Bielska-Białej

Wspólna historia gwiazdora “Filadelfii”, “Forresta Gumpa” czy “Szeregowca Ryana” i jednego z najpopularniejszych polskich samochodów zaczęła się w 2016 roku, kiedy aktor opublikował serię zdjęć z napotkanymi maluchami podczas swojego pobytu w Budapeszcie. To skłoniło jego fankę, bielszczankę Monikę Jaskólską do zainicjowania zbiórki środków, za które ostatecznie kupiono, spersonalizowano oraz przetransportowano malucha do USA. Inicjatywa “Bielsko-Biała dla Toma Hanksa” obiegła zagraniczne media.

Egzemplarz, który ostatecznie trafił do Hanksa, został wyprodukowany w 1974 roku. Samochód, który pierwotnie miał kolor turkusowy, został przemalowany na biało. Renowacją i personalizacją zajęły się firmy z Bielska-Białej i Czechowic-Dziedzic.

Czytaj też: Podrasowany “maluch” wyruszył do Toma Hanksa

Tom Hanks i jego fiat 126pbringatrailer.com

Bring A Trailer, tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: bringatrailer.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj