Gdzie w Polsce mieszkają najszczęśliwsi ludzie? Wcale nie w Warszawie

0
77

Jak zmierzyć szczęście u Polaków? W kraju, w którym kamienna twarz z zaciśniętymi ustami stała się memicznym symbolem uśmiechu, niełatwo o odpowiedź na to pytanie. Ten trud podjęli jednak eksperci Polityki Insight i SWPS Innowacje, autorzy raportu „Szczęśliwy dom. Badanie dobrostanu mieszkańców Polski 2023” przygotowanego dla serwisu ogłoszeniowego Otodom.

Przeciętne deklarowane przez uczestników badania poczucie szczęścia wyniosło 7,08 (w 10-stopniowej skali). To więcej niż dwa lata temu – w 2021 roku ten wskaźnik wynosił 6,59.

Ten wynik daje do myślenia. Dwa lata temu zmagaliśmy się wprawdzie z pandemią, ale teraz mamy z kolei drożyznę, wyższe ceny paliw czy energii elektrycznej, inflację, wojnę w Ukrainie i miliony uchodźców w Polsce. Mimo to, jak dowodzą autorzy badania na zlecenie serwisu Otodom, nastroje Polaków są lepsze.

Gdzie w Polsce żyją najszczęśliwsi ludzie? Podkarpackie na czele

Respondentów biorących udział w badaniu podzielono na trzy grupy – „Przodowników szczęścia”, „normalsów”, którzy nie wyróżniali się w badaniu ani negatywnie, ani pozytywnie, oraz „nieszczęśliwych”, a więc osoby deklarujące najniższy poziom szczęścia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj