Green Day odwołuje koncert w Moskwie. “To nie jest czas na rockowe koncerty, są rzeczy o wiele ważniejsze”

0
344

Green Day odwołuje zaplanowany na 29 maja koncert, który miał odbyć się na moskiewskim stadionie Spartak. “W świetle ostatnich wydarzeń uważamy za konieczne odwołanie naszego nadchodzącego występu” – napisali muzycy w mediach społecznościowych.

Muzycy z zespołu Green Day zdecydowali o odwołaniu zaplanowanego w Rosji koncertu. Wydarzenie miało odbyć się 29 maja na stadionie Spartak. Powodem anulowania koncertu jest atak Rosji na Ukrainę.

“Z ciężkim sercem, w świetle ostatnich wydarzeń uważamy za konieczne odwołanie naszego nadchodzącego występu na stadionie Spartak w Moskwie. Zdajemy sobie sprawę, że to nie jest czas na rockowe koncerty, są rzeczy o wiele ważniejsze. Wiemy również, że rock’n’roll jest wieczny i jesteśmy przekonani, że będzie czas i miejsce, abyśmy powrócili w przyszłości” – napisali muzycy w oświadczeniu na platformie Instagram.

GDinstagram.com/greenday/

Imagine Dragons też nie wystąpi w Rosji

Green Day nie jest jedyną grupą, która postanowiła odwołać zaplanowany w Rosji koncert. Na podobny krok zdecydowała się wcześniej formacja Imagine Dragons. “W świetle ostatnich wydarzeń z przykrością informujemy, że nasze koncerty w Rosji i Ukrainie zostają odwołane. Nasze myśli są z Ukrainą i wszystkimi, którzy cierpią z powodu tej niepotrzebnej wojny” – poinformowali muzycy.

Rosyjska agresja na Ukrainę. Relacja na żywo w tvn24.pl >>>

Co z innymi koncertami w Rosji?

Latem w Rosji miało wystąpić wielu światowej sławy artystów. Jak przekonuje Geoff Meall, agent pracujący dla agencji Paradigm, szanse że do koncertów rzeczywiście dojdzie, są małe. – W przypadku Rosji przede wszystkim każdy rząd doradza swoim obywatelom, aby tam nie jeździli, chyba że wynika to z bardzo ważnych powodów, a granie rock and rolla prawdopodobnie nie byłby za taki uważany. Co więcej, wielu artystów nie chce być postrzeganych jako ci, którzy popierają politykę Rosji – wyjaśnia.

Źródło zdjęcia głównego: s_bukley/Shutterstock

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj