Iron Maiden na Stadionie Narodowym. Jak dojechać, jak wrócić, gdzie zostawić auto

0
143

W niedzielę 24 lipca na Stadionie Narodowym zagra zespół Iron Maiden. Warszawa jest jedynym przystankiem na światowej trasie “Legacy Of The Beast”. W związku z wydarzeniem wjazd na Saską Kępę będzie ograniczony. Na koncert najwygodniej będzie dojechać transportem publicznym.

Supportować Iron Maiden będą zespoły Lord of the Lost (18.30) i Within Temptation (19.30). Gwiazda wieczoru ma rozpocząć o 20.50 i grać przez dwie godziny.

Najlepiej komunikacją

Fani najszybciej dojadą na stadion pociągami metra (stacja STADION NARODOWY) oraz Szybkiej Kolei Miejskiej (stacja WARSZAWA STADION). Lina M2 będzie przyjeżdżała na stacje co sześć minut. Łatwy dostęp zapewniają też wszystkie tramwaje zatrzymujące się na rondzie Waszyngtona. Z centrum na stadion można dojechać liniami: 7, 9, 22, 24, 25. Z Dworca Centralnego można też dojechać także autobusami linii 117, 507, 521 oraz 158. Ostatnia z wymienionych linii dojeżdża pod stadion również z Dworca Zachodniego. Z kolei z Dworca Wschodniego bezpośredni dojazd zapewniają linie autobusowe 146 i 147.

Otwarcie bram stadionu nastąpi o godz. 16.30. O tej samej godzinie ograniczony zostanie wjazd na Saską Kępę. Do godz. 21 wyłączony z ruchu będzie obszar ograniczony ulicami: al. Poniatowskiego, al. Waszyngtona, ul. Międzynarodowa, al. Stanów Zjednoczonych i Wał Miedzeszyński oraz al. Stanów Zjednoczonych, Wał Miedzeszyński, Afrykańska i Bora-Komorowskiego. Ograniczenia nie będą dotyczyć pojazdów osób posiadających identyfikatory SK, pojazdów ZTM, taksówek oraz jednośladów.

“Od godz. 16.30 do zakończenia koncertu, w przypadku braku możliwości przejazdu ulicami Zamoyskiego, Zamoście i Sokolą, autobusy linii 102, 125 i 202 pojadą ulicami Targową i Kijowską do przystanku Dw. Wschodni. Ulicą Targową będzie kursowała także linia 135, a autobusy linii 146 i 147 pojadą al. Zieleniecką” – przekazał Zarząd Transportu Miejskiego.

Którą bramą wejść?

Organizator prosi o kierowanie się do bram, które zostały wskazane na biletach: trybuny – bramy 2, 3, 10; płyta Early Entrance – brama 4; płyta – brama 11; VIP – brama 5 (dla osób, które otrzymały wjazdówki wjazd bramą numer 1).

Parking dla osób z niepełnosprawnościami (posiadających legitymację parkingową osoby niepełnosprawnej) znajduje się na terenach zewnętrznych PGE Narodowego, w pobliżu bramy numer 1. Skorzystanie z parkingu wewnętrznego (wjazd na parking podziemny bramą numer 1) dla osób niepełnosprawnych jest możliwy za okazaniem legitymacji parkingowej osoby niepełnosprawnej oraz biletu na wydarzenie na miejsca N przeznaczone dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich.

Gdzie zaparkować?

Osoby, które wybierają się na koncert samochodem, motocyklem, busem lub autokarem mogą skorzystać z parkingu na błoniach Stadionu Narodowego. Bilety postojowe będzie można kupić przy wjeździe na parking w miarę dostępności miejsc lub na www.sklep.pgenarodowy.pl. Ceny biletów w sprzedaży internetowej: motocykl – 15 zł, samochód osobowy – 25 zł, bus – 50 zł, autokar – 100 zł. W dniu imprezy parking na błoniach będzie działał w godzinach 6.00 – 00.00. Wjazd na parking od ulicy Zamoyskiego oraz od ulicy Sokolej.

Powrót z koncertu

Po zakończeniu koncertu, około godziny 22.45, w przypadku, gdy duża grupa uczestników będzie chciała przejść do centrum pieszo, policja może zdecydować o zamknięciu dla ruchu mostu Poniatowskiego i Alej Jerozolimskich na odcinku od ronda Waszyngtona do ronda de Gaulle’a.

W przypadku wyłączenia tej przeprawy z ruchu na trasy objazdowe zostaną skierowane tramwaje i autobusy komunikacji publicznej. Składy linii: 7, 22 i 25 pojadą przez most Śląsko-Dąbrowski, a linii 9 i 24 po stronie śródmiejskiej skończą trasy na pętli pl. Starynkiewicza, natomiast po stronie praskiej na Ratuszowa-Zoo. Dodatkowo uruchomiona zostanie zastępcza linia autobusowa Z-9 na trasie: pl. Zawiszy, Al. Jerozolimskie, Nowy Świat, Al. Ujazdowskie, Trasa Łazienkowska, Wał Miedzeszyński, Zwycięzców, Saska, al. Waszyngtona, Wiatraczna. Autobusy linii 111, 117, 158, 166, 507, 521, N22, N24 i N72 ominą zamknięty fragment tras mostem Łazienkowskim.

Po zakończeniu koncertu na trasę wyjadą również dodatkowe autobusy linii 509. Z ronda Waszyngtona będzie można nimi pojechać w kierunku Winnicy i Gocławia. Więcej będzie też tramwajów. Z pętli al. Zieleniecka składy linii 3 odjadą do Annopola, a linii 26 w kierunku pętli Piaski. Na zmienionej trasie Gocławek – Ratuszowa-Zoo pasażerów przewiozą tramwaje linii 9.

Przeczytaj również: “Wolne serca” na rocznicę Powstania Warszawskiego. Kwiat Jabłoni i goście zagrali w Parku Wolności:

Kwiat Jabłoni – koncert w Muzeum Powstania Warszawskiego TVN24

Źródło zdjęcia głównego: PAP/EPA

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj