Isabelle Huppert z pozytywnym wynikiem testu na COVID-19. Nie odbierze osobiście honorowego Złotego Niedźwiedzia

0
168

Isabelle Huppert nie weźmie udziału we wtorkowej gali Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Berlinie. We poniedziałek laureatka honorowego Złotego Niedźwiedzia za całokształt pracy artystycznej uzyskała pozytywny wynik testu na COVID-19, co uniemożliwi jej podróż na czwartkową galę w Berlinie.

Isabelle Huppert, jedna z najwybitniejszych aktorek francuskich, nie poleci do Berlina, gdzie miała wziąć udział w ceremonii wręczenia jej honorowego Złotego Niedźwiedzia Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Berlinie. W poniedziałek późnym wieczorem organizatorzy Berlinale poinformowali, że obowiązkowy test, jaki aktorka musiała wykonać przed podróżą do stolicy Niemiec, dał pozytywny wynik.

„Biorąc pod uwagę, że Isabelle Huppert czuje się zdrowo i jest gotowa wesprzeć festiwal, postanowiliśmy, że ceremonia wręczenia nagród odbędzie się zgodnie z planem. Do jej paryskiego domu przesyłamy jej naszą miłość i podziw. Nie możemy się doczekać okazji, gdy będziemy mogli ugościć ją w Berlinie” – napisali dyrektorzy Berlinanle Mariette Rissenbeek i Carlo Chatrian we wspólnym oświadczeniu.

Laureatka blisko 120 nagród aktorskich pojawi się podczas wtorkowej gali za pośrednictwem wideokonferencji. Organizatorzy festiwalu musieli jednak odwołać zaplanowane spotkanie na żywo z aktorką w ramach programu Berlinale Talents.

Isabelle Huppert ma na koncie blisko 150 ról filmowych i telewizyjnych. Do najgłośniejszych tytułów z jej udziałem należą: „Elle”, „Pianistka”, „Osiem kobiet”, „Koronczarka”, „Co przynosi przyszłość” oraz „Miłość”. Za rolę w „Elle” Paula Verhoevena otrzymała nominację do Oscara w kategorii najlepszej aktorki. Ponadto w dorobku posiada nagrody aktorskie najważniejszych festiwali filmowych świata, w tym: Cannes, Wenecji, Berlina, Locarno, Karlowych Warach czy w San Sebastian. Laureatka nagród David di Donatello, Cezarów i Złotego Globu.

Źródło zdjęcia głównego: FRANCK ROBICHON/EPA

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj