Jagoda Murczyńska nie żyje. Współtworzyła Festiwal Pięciu Smaków

0
266

Jagoda Murczyńska, znawczyni kina azjatyckiego, jedna z twórców Festiwalu Pięciu Smaków, zmarła po nagłej chorobie serca w wieku 39 lat. „Nasza wspaniała koleżanka, droga przyjaciółka, z którą przez prawie 10 lat mieliśmy przywilej dzielić pasję do azjatyckiego kina, wspólnie tworzyć festiwal i inne projekty kulturalne” – napisano o niej na stronie festiwalu.

„Po nagłej chorobie serca, w wieku zaledwie 39 lat, odeszła Jagoda Murczyńska. Nasza wspaniała koleżanka, droga przyjaciółka, z którą przez prawie 10 lat mieliśmy przywilej dzielić pasję do azjatyckiego kina, wspólnie tworzyć festiwal i inne projekty kulturalne” – napisano na stronie Festiwalu Pięciu Smaków, poświęconemu azjatyckiej kinematografii.

„Jagoda kochała kino azjatyckie i poświęcała mu się w pełni”

Dodano, że „Jagoda kochała kino azjatyckie i poświęcała mu się w pełni”. „Wierzyła, że jest ono ważne nie tylko ze względu na wyjątkowe walory artystyczne czy estetyczne, ale także jako okno na kultury i ludzi najludniejszego kontynentu świata” – czytamy.

„Miała fantastyczne oko do filmowych perełek, które zdobywała od zaprzyjaźnionych twórców i producentów oraz przywoziła na Pięć Smaków z innych festiwali. Była ambasadorką twórczości azjatyckich reżyserek, z radością i satysfakcją obserwowała coraz mocniejszą pozycję kobiet w branży filmowej w ostatnich latach. Uwielbiała spotkania z twórcami – ich przyjazd do Warszawy był dla niej zawsze wielką nagrodą za rok pracy nad festiwalem” – napisano.

„W pracy Jagoda była jak woda – absolutnie bezkonfliktowa i opanowana, w merytoryczny sposób stawiała na swoim. Zawsze serdeczna i niezwykle koleżeńska, mądra i wspierająca. Była perfekcjonistką, ale nie wymagała tego od innych” – dodano.

Jagoda MurczyńskaAdam Warżawa/PAP

Źródło zdjęcia głównego: Adam Warżawa/PAP

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj