Jakie zegarki są najczęściej kradzione na świecie? Jeden producent zdominował listę

0
111

Oferta skierowana jest do klientów, którzy kupili zegarki w latach 2022-2023 – a więc w okresie, kiedy liczba kradzieży gwałtownie wzrosła. Dotyczy ona produktów kupionych zarówno w firmowych salonach Audemars Piquet, jak i u autoryzowanych sprzedawców.

Inaczej do sprawy podszedł szwajcarski Richemont, właściciel takich marek zegarkowych jak między innymi Cartier, IWC czy Vacheron Constantin. We współpracy z innymi markami, organami ścigania, firmami ubezpieczeniowymi, domami aukcyjnymi, oraz klientami, Szwajcarzy stworzyli globalną bazę danych o nazwie Enquirus. Mogą z niej korzystać właściciele zagubionych lub skradzionych zegarków czy biżuterii. Dostęp do bazy mają też firmy oraz podmioty biorące udział w poszukiwaniach.

Przedstawiciele Roleksa, jednego z najbardziej znanych szwajcarskich producentów zegarków, przyznają w rozmowie z Bloombergiem, że są „bardzo świadomi problemu” związanego z kradzieżami. Nic dziwnego, że marka podchodzi do sprawy poważnie – z szacunków Morgan Stanley wynika, że Rolex kontroluje niemal 29 proc. szwajcarskiego rynku zegarków luksusowych, a roczna sprzedaż sięga ponad 8 miliardów dolarów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj