Javier Bardem zatrudnił się jako striptizer. Na występ przyszedł z mamą i siostrą

0
131

Javier Bardem wyznał w telewizyjnym talk-show Ellen DeGeneres, że w przeszłości zatrudnił się jako striptizer. Tłumaczył, że był to jednodniowy epizod w jego życiu i że zgodził się, bo był pod wpływem alkoholu. – To było żenujące, ale zrobiłem to – wyjaśniał aktor, pytany o swój rozbierany występ. – Jestem performerem, na tym polega moja praca – dodał.

Javier Bardem, aktor nominowany do Oscara za główną rolę męską w filmie „Lucy i Desi”, był gościem programu „The Ellen DeGeneres Show”. Gospodyni programu, przedstawiając swojego gościa, powiedziała, że aktorzy i aktorki, nim zdobędą rozgłos, imają się czasami różnych zajęć. – Dowiedziałam się dzisiaj, że pracowałeś jako striptizer – zwróciła się DeGeneres do Bardema. Aktor to potwierdził. 

Zdobywca Oscara za rolę u braci Coen w filmie „To nie jest kraj dla starych ludzi” powiedział, że miał w życiu krótki epizod jako striptizer. Podczas jednej z imprez dla narzeczonej jego przyjaciela był częścią niespodzianki – w odpowiednim momencie wyskoczył z tortu.

Javier Bardem: to było żenujące, ale zrobiłem to

– Wykonałem przygotowany układ na parkiecie, po czym właściciel dyskoteki spytał: „będziesz to robić w każdy piątek?”. Odpowiedziałem: „jasne, oczywiście”, bo byłem pijany – relacjonował aktor. Dodał, że w następny piątek musiał przyjść do klubu i wywiązać się z umowy. 

– Byłem tak bardzo zdenerwowany, że zadzwoniłem do mojej mamy i siostry, żeby mnie wspierały w czasie mojego rozbieranego numeru. Tam nie było nikogo, może trzy osoby. To było żenujące, ale zrobiłem to. Jestem performerem, na tym polega moja praca – wyjaśnił. Podkreślił jednak, że to był pierwszy i ostatni dzień jego pracy w roli striptizera. Dodał, że rozbierał się do piosenki Joe Cockera „You Can Leave Your Hat On”. 

Javier BardemShutterstock

Oscary 2022. Podwójne szczęście Bardema

Javier Bardem – jeden z najwybitniejszych współczesnych aktorów hiszpańskich, rolą w „Lucy i Desi” zapewnił sobie czwartą oscarową nominację w karierze. Oprócz tego film „Szef roku” w reżyserii Fernanda Leona de Aranoi, w którym zagrał główną rolę, reprezentował Hiszpanię w wyścigu o Nagrodę Akademii w kategorii najlepszy film międzynarodowy. Chociaż „Szef roku” ostatecznie nominacji nie zdobył, to – jak wyznał aktor – poranek ogłoszenia nominacji był w jego domu bardzo radosny.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Fernando Leon de Aranoa: z Javierem Bardemem rozumiemy się bez słów >>>

Tegoroczną nominację do Oscara otrzymała też żona Bardema, Penelope Cruz, za główną rolę w filmie Pedra Almodovara „Matki równolegle”. Jest o jej druga nominacja za główną rolę. Wcześniej – w 2007 roku – miała szansę na Oscara za kreację w filmie „Volver”. W 2009 roku otrzymała Nagrodę Akademii Filmowej za drugoplanową rolę w „Vicky Cristina Barcelona”. W 2010 roku otrzymała nominację za drugoplanową rolę w „Nine: Dziewięć”. 

Zwiastun filmu Pedro Almodovara „Matki równoległe”Sony Pictures/Gutek Film

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj