Jelenia Góra w finale Światowego Festiwalu Architektury. Za projekt „wirtualny”

0
75

Celem było stworzenie na terenie „Flory” wielofunkcyjnej przestrzeni usługowo-handlowo-rozrywkowej, w której będzie można spędzać wolny czas. Zagospodarowanie tego terenu było dla władz i mieszkańców miasta szczególnie istotne — to największy obszar znajdujący się w bezpośredniej bliskości jeleniogórskiego Starego Miasta.

Jurorzy docenili w projekcie biura 3XA jego niezwykle udane wpisanie w lokalny kontekst. Styl kompleksu sklepów i punktów usługowych, a także wewnętrznego ogrodu nawiązuje do architektury najbliższego otoczenia „Flory”.

3XA

W ceglastoczerwonej fasadzie obiektu uwagę przykuwają charakterystyczne arkady. Nawiązują one do tych, które znajdują się w zabytkowych kamienicach stojących na centralnym placu Jeleniej Góry.

Porośnięty zielenią dach miałby pełnić funkcję tarasu widokowego. Projekt zakładał również budowę podziemnego garażu, a także wielofunkcyjnej hali sportowo-kulturalnej.

Targowisko miejskie z Jeleniej Górze otrzyma nowe oblicze

Targowisko miejskie „Flora” funkcjonowało w Jeleniej Górze od 1989 roku. Swoją nazwę zaczerpnęło od istniejącej w tym miejscu jeszcze przed II wojną światową kwiaciarni Emila Weinholdta.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj