Jennifer Aniston oddała hołd walczącym Ukrainkom: “Jesteście niesamowite”

0
112

Aktorka Jennifer Aniston z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet zamieściła w mediach społecznościowych wpis z wyrazami uznania dla kobiet, które walczą w Ukrainie. Gwiazda wskazała również kilka organizacji, które pomagają ukraińskim żołnierzom i uchodźcom, również na terenie Polski. 

Jennifer Aniston jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych aktorek na świecie. Wielokrotnie nagradzana, sławę zdobyła dzięki roli Rachel Green w kultowym serialu “Przyjaciele”. Wczoraj, z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet, na Instagramie opublikowała wpis, w którym oddała hołd walczącym o swój kraj Ukrainkom. 

“Myślę o kobietach i dziewczynach w Ukrainie i na całym świecie, które dziś bohatersko walczą o swój kraj i swoich ludzi – jako żołnierze, matki, organizatorki, opiekunki uchodźców, protestujące i dziennikarki. Do tych kobiet, które ryzykują życiem w Ukrainie i krajach sąsiadujących: jesteście niesamowite i cały świat jest z wami” – napisała Aniston. 

Raport tvn24.pl: ATAK ROSJI NA UKRAINĘ

Jennifer Aniston wsparła kobiety walczące w Ukrainie

Aniston podaje linki do organizacji, które pomagają walczącym

Aktorka dodała, że zdaje sobie sprawę z tego, że wymyślenie najlepszych sposobów pomocy może być trudne, dlatego postanowiła zamieścić linki do kilku organizacji, które pomagają walczącym. 

Wśród nich znalazła się między innymi organizacja “World Central Kitchen”, która obecnie przez całą dobę dostarcza jedzenie na ukraińskie granice oraz do obozów dla uchodźców zorganizowanych w Polsce i w Rumunii. 

W swoim poście Aniston wymieniła również kijowską organizację “Come Back Alive”, która umożliwia bezpośrednie wsparcie ukraińskich żołnierzy, CARE – organizację koncentrującą się na wsparciu kobiet i rodzin, a także ukraiński Czerwony Krzyż. 

Czytaj też: Dolly Parton złożyła hołd Ukraińcom podczas gali wręczenia nagród ACM

“Kobiety Ukrainy dziękują”

Pod postem pojawiło się wiele komentarzy, a wśród nich również te od ukraińskich fanów gwiazdy, którzy dziękowali jej za słowa wsparcia. 

“Jennifer, kobiety Ukrainy dziękują i kochają cię całym wolnym sercem” – napisała jedna z internautek. Inne po ukraińsku dziękowały aktorce za wsparcie. Kilka osób podziękowało jej również za zabranie głosu w sprawie. 

Aniston dołączyła do wielu zachodnich gwiazd, które wsparły Ukrainę po rosyjskim ataku. Głos zabrali między innymi Dolly Parton, Sting, Leonardo DiCaprio, Mila Kunis i Ashton Kutcher oraz Blake Lively i Ryan Reynolds. 

Atak Rosji na Ukrainę – oglądaj program specjalny w TVN24

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj