Jubileuszowy festiwal szybkości w Goodwood. Mercedes pokaże perełki motoryzacji

0
90

Goodwood Festival of Speed to coroczne święto motoryzacji, które nie ma odpowiednika na świecie. Nikomu bowiem w jednym miejscu nie udaje się gromadzić takiej liczby najwspanialszych pojazdów mechanicznych – współczesnych, klasycznych i całkiem zabytkowych.

Festiwal Prędkości w Goodwood odbywa się już od 30 lat w wiejskiej posiadłości Charlesa Henry’ego Gordona-Lennoxa, księcia Richmond. Powiedzieć, że książę uwielbia motoryzację to nic nie powiedzieć – Gordon-Lennox jest prezesem British Automobile Racing Club i honorowym członkiem British Racing Drivers Club. 

Jednak największą jego zasługą, nie tylko dla brytyjskiej motoryzacji, jest organizacja Goodwood Festival of Speed (a także wydarzenia o nazwie Goodwood Revival, ale to już inna historia). Przez kilka lipcowych dni oczy niemal wszystkich fanów motoryzacji zwrócone są na posiadłość księcia w West Sussex w Anglii.

Tam przyjeżdżają bowiem producenci i kolekcjonerzy, by pokazać najciekawsze, najbardziej nietypowe, najstarsze, najdroższe i najpotężniejsze samochody, jakie kiedykolwiek wyprodukowano. Co roku można zobaczyć tu w akcji pojazdy wyścigowe i sportowe ze wszystkich epok, od wczesnych lat motorsportu po współczesność, a nawet przyszłość.

Goodwood Festival of Speed 2023: jubileuszowa edycja

W tym roku festiwal szybkości w Goodwood świętuje jubileusz – w 1993 roku właściciel posiadłości zorganizował tę imprezę po raz pierwszy. W związku z tym program będzie wyjątkowy, a organizatorzy zapowiadają, że w tym roku Goodwood pojawi się rekordowa liczba samochodów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj