Kobiety mogą korzystać z basenów topless. Decyzja władz Berlina

0
87

Niemcy i Niemki mają do cielesności stosunek całkowicie odmienny od naszego. Na niemieckich plażach nad morzem kobiety topless to codzienność, nietrudno też natknąć się na plażę, gdzie dozwolona jest całkowita nagość – bez strojów kąpielowych paradują tam i seniorzy, i ludzie bardzo młodzi. Wzbudza to u turystów zdziwienie czy dezorientację, ale dla Niemców jest czymś naturalnym.

Berlin: kobiety mogą korzystać z basenów topless

Taka dowolność dotyczyła dotąd plaż nadmorskich czy tych przy jeziorach. A co z basenami? W ostatnim czasie mieszkanki Berlina zaczęły skarżyć się na brak jasności dotyczącej strojów kąpielowych na miejskich basenach. Jak informuje BBC, jeden z berlińskich basenów otwarych nakazał klientce topless opuszczenie basenu. Ta poskarżyła się na traktowanie Urzędowi ds. Równego Traktowania.

Czytaj więcej

Podobnych sytuacji było w Niemczech, kraju w którym topless nie budzi żadnego zdziwienia, więcej. Kobiety skarżyły się, że baseny w swoich regulaminach wymagają wprawdzie „strojów kąpielowych”, ale nie precyzują, jak powinny one wyglądać w przypadku kobiet, a jak – w przypadku mężczyzn.

Władze Berlina wzięły te skargi pod uwagę i postanowiły pójść mieszkankom niemieckiej stolicy na rękę. Co istotne – nie zmieniono treści regulaminów obowiązujących na publicznych basenach. Doprecyzowano jedynie, że obowiązuje nakaz  zakrywania genitaliów, a nie – innych części ciała. 

Barlin nie jest jedynym niemieckim miastem, które postanowiło zezwolić na korzystanie z basenów publicznych kobietom topless. Podobne przepisy obowiązują od niedawna między innymi w Hanowerze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj