Koncert „Razem z Ukrainą” w Łodzi. Wiceprezes PAH: będziemy pomagać na terenie Ukrainy tak długo, jak to możliwe

0
244

W niedzielę łódzką Atlas Arenę wypełnią dźwięki nadziei i pokrzepienia. Dochód z koncertu „Razem z Ukrainą” w całości zostanie przekazany Polskiej Akcji Humanitarnej. Wiceprezes PAH Grzegorz Gruca opowiadał w piątek na antenie TVN24, czemu przysłużą się zebrane fundusze. Wystąpią polscy i ukraińscy artyści, a całe wydarzenie będzie transmitowane w TVN, player.pl i telewizji ukraińskiej.

Koncert „Razem z Ukrainą” to projekt wyrażający polską solidarność z Ukrainą. Jest okazją, aby realnie wesprzeć Ukraińców w walce z Rosją. Cały dochód z przedsięwzięcia przekazany zostanie Polskiej Akcji Humanitarnej, która niesie pomoc Ukrainie od początku rosyjskiej agresji w 2014 roku. Wydarzenie odbędzie się w niedzielę, 20 marca w łódzkiej Atlas Arenie, początek o godzinie 20. Na scenie wystąpią polscy i ukraińscy artyści, a wszystko będzie transmitowane w TVN, player.pl i telewizji ukraińskiej. Kto wystąpi na koncercie? – sprawdź.

Ekipa TVN24 podgląda jak idą przygotowania do eventu. Maciej Łaski, dyrektor Łódzkiego Centrum Wydarzeń – współorganizatora koncertu – opowiadał w szczegółach o etapach zaplanowanych na piątek.

– Montuje się ekran, choreografia, światła. Właśnie wjeżdża dźwięk, który będzie za sekundę się montował. Dzisiaj będziemy starali się doprowadzić do tego, że scena wraz z choreografią będzie przygotowana do tego, aby jutro od godziny 13 artyści mogli zacząć swoje próby, już przed samym koncertem – mówi Łaski.

Trwają przygotowania do koncertu „Razem z Ukrainą”TVN24

Czytaj więcej: Dyrektor muzyczny koncertu: utwory będą miały w sobie „iskrę nadziei i pokrzepienia”

Pomoc rzeczowa na miejscu i psychologiczna już w Polsce

Gościem poranka TVN24 był w piątek wiceprezes Polskiej Akcji Humanitarnej Grzegorz Gruca, który opowiadał o niesionej pomocy m.in. na przejściach granicznych i w punktach recepcyjnych. Tam PAH zapewnia ciepłe posiłki, ubrania i przestrzeń, gdzie uchodźcy mogą przygotować się do dalszej drogi. Pieniądze z koncertu przydadzą się do dalszego wspierania tych celów. I nie tylko tych.

WSPIERAMY POLSKĄ AKCJĘ HUMANITARNĄ. POMÓŻ I WPŁAĆ >>>

– Tak długo, jak będziemy mogli pomagać na terenie Ukrainy, będziemy pomagać. Będziemy robić konwoje, które w miarę możliwości będą docierały do Kijowa czy miejsc, które przyjęły wewnętrznie przemieszczonych uchodźców. Będziemy pomagali również Ukraińcom w Polsce. Już w tej chwili uruchamiamy system, który będzie pozwalał przekazywać pieniądze. Zamierzamy angażować się w pomoc psychologiczną dla dzieci ukraińskich, które będą uczyć się w Polsce. Przygotowujemy się na pomoc zarówno krótko-, jak i długoterminową – wymienia Grzegorz Gruca.

PAH będzie pomagał na terenie Ukrainy tak długo, jak będzie to możliweTVN24

Potrzeby zmieniają się z dnia na dzień

Nie wchodząc w szczegóły (ze względów bezpieczeństwa) wiceprezes zdradził, że baza przeładunkowa znajduje się na Ukrainie i to stamtąd wyjeżdżają dalej transporty: paczki higieniczne czy paczki żywnościowe dla dzieci. Gruca przyznał, że potrzeby zmieniają się dynamicznie. Dzięki wsparciu finansowemu PAH może na te nie skutecznie odpowiadać. Również dzięki swojemu 30-letniemu doświadczeniu.

20 marca na scenie łódzkiej Atlas Arena odbędzie się charytatywny koncert

20 marca na scenie łódzkiej Atlas Arena odbędzie się charytatywny koncertTVN

– My jesteśmy partnerami Komisji Europejskiej, jako jedyna w Polsce certyfikowana organizacja, ale to wymaga też od nas olbrzymiego wysiłku. Praktycznie każdy obszar działania jest uregulowany i sprawdzany pod kątem wdrażania procedur i ich egzekwowania. Trudno przygotować się do takiego kryzysu w środku Europy. Myślę, że nikt – ani państwo, ani organizacje – nie jest gotowy, aby się zmierzyć z tym zjawiskiem. Dlatego bardzo potrzebujemy europejskiej i światowej solidarności, żebyśmy mogli w sposób adekwatny znaleźć rozwiązanie dla tej sytuacji, w której znaleźli się Ukraińcy, a my z nimi – podsumowuje Gruca.

Trwają przygotowania do koncertu "Razem z Ukrainą"

Trwają przygotowania do koncertu „Razem z Ukrainą”TVN24

Koncert w łódzkiej Atlas Arenie będzie zorganizowany z udziałem publiczności. Bilety cegiełki dostępne są za pośrednictwem popularnych aplikacji eventowych. Minimalna cena to 20 zł. Podczas koncertu możliwe będzie wysyłanie SMS-ów, które również zasilą zbiórkę funduszy.

OGLĄDAJ NA ŻYWO W TVN24 GO:

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj