Malbork: 600-letni zabytek z do kupienia. Jest w świetnym stanie

0
133

Gotycka Brama Garncarska to jedna z trzech zabytkowych bram łączących XIV-wieczne mury obronne Malborka. Jest w bardzo dobrej kondycji – przeszła szereg kosztownych renowacji, które sfinansował jej obecny właściciel. Teraz ten zabytek, znajdujący się w obrębie malborskiego Starego Miasta, wystawiono na sprzedaż.

Średniowieczna Brama Garncarska w Malborku wystawiona na sprzedaż 

Mury obronne Malborka, które wzniesiono w XIV wieku, łączą trzy wieże bramne: Mariacka (Sztumska), Szewska i Garncarska, zwana też Bramą Św. Ducha lub Elbląską. Niegdyś mury wyznaczały granice Malborka, teraz – znajdują się jego ścisłym centrum.

Po szeregu remontów i renowacji liczące 226 metrów kwadratowych wnętrza jednej z bram – Bramy Garncarskiej – nadają się do wykorzystania w rozmaity sposób. Niedawno pojawiła się okazja do kupienia tego wyjątkowego obiektu. Pojawiły się bowiem informacje o tym, że Brama Garncarska w Malborku jest na sprzedaż. Cena zabytku wynosi 2,2 miliona złotych.

Brama Garncarska w Malborku przeszła w ostatnich lat gruntowną renowację. Jej obecny właściciel otrz

Brama Garncarska w Malborku przeszła w ostatnich lat gruntowną renowację. Jej obecny właściciel otrzymał za nią nagrodę w ogólnopolskim konkursie „Modernizacja 2006” w kategorii „Najciekawsza modernizacja i adaptacja wnętrz”.

Nemo, CC BY-SA 3.0, Wikimedia Commons

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj