Mark Rothko w Paryżu: wielka wystawa w siedzibie fundacji najbogatszego Europejczyka

0
93

W świecie sztuki mega gwiazdy można policzyć na palcach ledwie kilku rąk. Amerykański malarz Mark Rothko zalicza się do tej elitarnej grupy. Jego obrazy uzyskują rekordowe wyceny na aukcjach, a wystawy gromadzą tłumy. Minimalistyczna abstrakcja Rothko budzi emocje na całym świecie. 

Można już szykować się na wydarzenie, którego skalę trudno przecenić. Fondation Louis Vuitton, instytucja powołana do życia przez Bernarda Arnaulta, jednego z najbogatszych ludzi świata, zapowiedziała na jesień 2023 roku wielką wystawę prac Marka Rothko w Paryżu. 

Wielka wystawa obrazów Marka Rothko w Paryżu

Zaprezentowanych zostanie 115 dzieł Marka Rothko, sprowadzonych z całego świata, pozyskanych z kolekcji prywatnych i z muzeów, między innymi z londyńskiej Tate Gallery, a także od rodziny artysty.

To ma być podróż przez cały dorobek artystyczny Rothko, od wczesnych prac figuratywnych po dzieła abstrakcyjne, z których jest najbardziej znany. Wystawa rozpocznie się 18 października 2023 i potrwa do 2 kwietnia 2024 roku.

Prace Rothko będą prezentowane w obiektach należących do Foundation Louis Vuitton, mającej siedzibę w paryskim Lasku Bulońskim. Obiekt, zaprojektowany przez słynnego „starchitekta” Franka Gehry’ego, jest jedną z najbardziej niezwykłych budowli w Paryżu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj