Miasto wybrało dyrektora Teatru Studio

0
296

Roman Osadnik wygrał konkurs na dyrektora Teatr Studio im. Stanisława Ignacego Witkiewicza w Warszawie. Będzie kierował tą instytucją przez kolejne pięć sezonów artystycznych – poinformował ratusz.

Bezwzględna większość członków komisji konkursowej – sześcioma głosami za – uznała, że kandydatura Romana Osadnika spełnia przyjęte przez nią kryteria dotyczące wartości przedstawionego programu. Potem odbyła się rozmowa.

„Rozmowa z kandydatem dała w szczególności podstawę do stwierdzenia, że zna on tematykę związaną z funkcjonowaniem teatrów i zakłada kontynuację dotychczasowych działań. Kandydat deklaruje, że – tak jak dotychczas – Teatr będzie przestrzenią interdyscyplinarną, otwartą i wychodzącą poza klasyczne formy teatralne. Program podstawowy i dodatkowy został zaplanowany z dbałością o rozwój widowni i poszerzenie oferty dla nowych grup odbiorców i odbiorczyń z wzięciem pod uwagę warunków funkcjonowania instytucji” – czytamy w uzasadnieniu decyzji komisji konkursowej, której przewodniczyła Ewa Malinowska-Grupińska (KO, radna Warszawy).

Kim jest Roman Osadnik?

Roman Osadnik to doświadczony menadżer kultury. Jest absolwentem kulturoznawstwa na Uniwersytecie Śląskim, Podyplomowych Studiów Menedżerów Kultury w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie, podyplomowych studiów na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie w zakresie prawa autorskiego, wydawniczego i prasowego oraz podyplomowych studiów w Szkole Głównej Handlowej w zakresie zarządzania projektami.

Od lat pracuje w instytucjach kultury na stanowiskach specjalistycznych i kierowniczych, m.in. w Operze Śląskiej w Bytomiu, w Teatrze Rozrywki w Chorzowie. W latach 2005-2011 był dyrektorem Teatru Polonia w Warszawie, od 2011 kieruje Teatrem Studio. Pod jego kierownictwem zrealizowanych zostało ponad 70 nowych produkcji teatralnych oraz wiele specjalnych wydarzeń artystycznych wpisujących się na stałe w kulturalny krajobraz stolicy, m.in. projekt Plac Defilad.

Pisaliśmy także o tym, że polskie instytucje kultury wspierają Ukrainę:

Aktorzy Teatru ROMA z symbolicznym wsparciem dla UkrainyTeatr Muzyczny ROMA

Źródło zdjęcia głównego: Urząd miasta

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj