Międzynarodowy sukces polskich architektów. Rywalizowali ze światową czołówką

0
116

Znamy oficjalne wyniki konkursu na projekt nowego centrum kultury w estońskim mieście Tartu. Oprócz ponad stu cenionych biur architektonicznych z całego świata, wzięli w nim udział również architekci z polsko-brytyjskiej pracowni Unism. Ich propozycja zajęła wysokie, czwarte miejsce. Choć projekt nie zostanie zrealizowany, to wyróżnienie jest dla jego autorów powodem do dumy.

Polscy architekci z wyróżnieniem w międzynarodowym konkursie

Tartu to zabytkowe miasto we wschodniej części Estonii. W jego historycznym sercu powstanie nowe centrum kulturalne, które będzie działać pod egidą Uniwersytetu w Tartu. W styczniu 2023 roku władze miasta wraz z Estońskim Stowarzyszeniem Architektów rozpisały międzynarodowy konkurs na projekt centrum i właśnie ogłoszono jego rozstrzygnięcie.

W konkursie wzięły udział najsłynniejsze biura architektoniczne z całego świata, między innymi Zaha Hadid Architects czy fińskie ALA Architects, którym jednak nie udało się dostać do ścisłej czołówki. Bardzo wysoką, czwartą pozycję zajęła propozycja architektów z pracowni Unism, która siedzibę ma w Warszawie i Londynie.


Unism

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj