Miejsca, które dają turystom najwięcej radości: Warszawa w europejskiej czołówce

0
120

Ranking europejskich atrakcji, które sprawiają turystom najwięcej radości

Europejskie zestawienie przygotowane przez ekspertów serwisu Casago otwiera Irlandia, która uznana została przez autorów zestawienia liderem, dzięki uwielbianym przez turystów Klifom Moheru. To odcinek klifowego wybrzeża Oceanu Atlantyckiego w zachodniej części kraju – klif, zbudowany z wapieni i piaskowców, mający około 14 kilometrów długości. W najwyższym miejscu osiąga wysokość 214 metrów. Na ich szczycie wznosi się XIX-wieczna kamienna wieża – O’Brien’s Tower, zbudowana jako atrakcja turystyczna i punkt obserwacyjny.

W rankingu świetnie wypadła również Kopenhaga – znajdujący się w niej Kościół Najświętszego Zbawiciela, najwyższy z czynnych kościołów w mieście, znalazł się na miejscu drugim. Najbardziej charakterystycznym elementem architektury budowli jest spiralnie skręcona, mierząca 90 metrów wieża, doskonale widoczna z daleka.

Trzecie miejsce zajęła Słowacja – a dokładnie taras widokowy w Bratysławie przypominający pojazd UFO. Niekonwencjonalny taras mieści się na jednym z pylonów mostu nad Dunajem, na wysokości 84,6 metra. Na szczycie konstrukcji działa restauracja.

 Łazienki Królewskie w Warszawie na liście miejsc, które najbardziej cieszą turystów 

Jak w tym zestawieniu wypadła Polska? W europejskim rankingu miejsc, które sprawiają najwięcej radości turystom znalazło się jedno z ulubionych miejsc mieszkańców Warszawy. Mowa Łazienkach Królewskich – jednym z najpiękniejszych zespołów pałacowo-parkowych w kraju.

Kompleks powstał z inicjatywy ostatniego polskiego króla, Stanisława Augusta Poniatowskiego, i do dziś zachwyca połączeniem klasycystycznych zabytków i natury. Jedną z ich największych atrakcji jest Pałac na Wyspie, którego wnętrze zostało wiernie zrekonstruowane po zniszczeniach wojennych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj