Mikrokamienica w Krakowie najpiękniejszym domem w Polsce. Jest jak kameleon

0
99

Oto jak jurorzy uzasadniają swój werdykt: „Nagrodę przyznano za doskonałe wykorzystanie trudnej i wąskiej działki udowadniając, że ograniczona powierzchnia zabudowy nie jest przeszkodą w kreowaniu atrakcyjnej architektury. Cechą szczególną tego budynku jest jego elastyczność i zmienność przestrzeni oraz inteligentny układ funkcjonalny mający zdolność dostosowania się do potrzeb użytkowników”.

BXB Studio

Jury doceniło też znajdującą się od strony ulicy, innowacyjną fasadę, którą wykonano z misternie ułożonych cegieł. Architekci osiągnęli w ten sposób dynamiczny efekt gry światłocieniem, który zmienia się w zależności od pory dnia. Wrażenie robią również okna, dodające domowi smukłości i dobrze doświetlające wnętrza.

Bogusław Barnaś jednym z najczęściej nagradzanych polskich architektów

Bogusław Barnaś, który w 2009 roku założył BXB Studio, to jeden z najciekawszych polskich architektów młodego pokolenia. Jego projekty charakteryzują częste odwołania do polskiej kultury i tradycji architektonicznych, które architekt niezwykle udatnie łączy z nowoczesnym designem i zrównoważonymi ekologicznie rozwiązaniami.


BXB Studio

Wpływowy brytyjski magazyn „Wallpaper*” zaliczył Barnasia do grona 20 najbardziej utalentowanych młodych architektów z całego świata. Barnaś ma też na koncie nagrodę The Architect of the Year Award 2022, potrójną nagrodę MasterPrize oraz poczwórną nagrodę A’Design Award.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj