Mila Kunis i Ashton Kutcher przekazali trzy miliony dolarów na pomoc Ukrainie

0
353

Urodzona w Czerniowcach na Ukrainie Mila Kunis i jej mąż Ashton Kutcher organizują pomoc dla obywateli Ukrainy. Para zainicjowała zbiórkę pieniędzy i przekazała trzy miliony dolarów wsparcia. Ich celem jest zebranie 30 milionów dolarów.

Aktorka Mila Kunis urodziła się w 1983 roku w Czerniowcach w południowo-zachodniej części Ukrainy. Do Stanów Zjednoczonych przeniosła się z rodziną w 1991 roku. – Zawsze widziałam siebie jako dumną Amerykankę. Kocham wszystko to, co ten kraj uczynił dla mnie i dla mojej rodziny. Ale teraz, bardziej niż kiedykolwiek, jestem dumna z tego, że jestem Ukrainką – powiedziała na nagraniu opublikowanym między innymi na kanale białoruskiego niezależnego kanału NEXTA.

– To, co wydarzyło się w Ukrainie jest druzgocące. Na tym świecie nie może być miejsca na niesprawiedliwe atakowanie ludzi – powiedziała aktorka.

– Jesteśmy świadkami odwagi ludzi w kraju, w którym urodziła się moja żona, jesteśmy też świadkami potrzeb tych, którzy wyjechali z Ukrainy. Głównym wyzwaniem jest teraz logistyka, potrzebujemy mieszkań i zaopatrzenia – dodał jej partner, również aktor Ashton Kutcher.

Relacja tvn24.pl: Rosyjska inwazja na Ukrainę. Dziewiąta doba

Kunis poinformowała przy tym, że razem z mężem uruchamia zbiórkę na pomoc obywatelom Ukrainy, której celem jest zebranie 30 milionów dolarów. Sami zdecydowali się już przekazać na ten cel trzy miliony dolarów.

Serwis specjalny tvn24.pl: TVN24 УКРАЇНСЬКОЮ МОВОЮ

Jak pomóc Ukrainie? Lista zbiórek i akcji charytatywnych

Informacja dla obywateli Ukrainy przyjeżdżających do PolskiKancelaria Prezydenta

Piątek to dziewiąty dzień inwazji rosyjskiej na Ukrainę. Siły Władimira Putina atakując ukraińskie miasta i miasteczka uderzają między innymi w osiedla i szpitale. Liczba zabitych ukraińskich cywilów przekroczyła w środę dwa tysiące. Ukraińcy uciekają przed wojną głównie do Polski.

Atak Rosji na Ukrainę – oglądaj program specjalny w TVN24

Źródło zdjęcia głównego: NEXTA

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj