„Dune” wzniesiono na wzgórzu, z którego rozpościera się widok na malownicze krajobrazy Doliny Narwi. Uwagę przykuwa również sama willa, której fasady, pokryte białym tynkiem, kontrastują z roślinnością, a cały obiekt organicznie wpisuje się w krzywizny terenu.
Od strony rzeki łukowata linia domu odzwierciedla bieg rzeki. Z drugiej strony bryła jest nieregularna i płynnie przechodzi w pokrytą zielenią fałdę, tworząc intymny dziedziniec.
Na rozległym parterze liczącego 1500 metrów kwadratowych domu znajduje się większość pomieszczeń utrzymanych w minimalistycznym stylu. Dominuje w nich naturalny kamień i szkło. Dzięki licznym przeszkleniom dom jest doskonale doświetlony, a porośnięty zielenią dach w naturalny sposób chroni wnętrza przed wysokimi temperaturami latem.
Willa posiada też niewielki poziom drugi, na którym znajdują się sypialnie. Na obszerny dach można się łatwo dostać się zarówno z sypialni na piętrze, jak i z poziomu ulicy. Do posiadłości przynależą też dwa baseny (wewnętrzny i zewnętrzny), kameralne i nowoczesne ognisko oraz garaże. Nie zabrakło nawet dwóch lądowisk dla helikoptera.
Dune: Polski dom walczy o tytuł najpiękniejszego budynku w Europie
Założona przez architekta Przemka Olczyka pracownia Mobius zajmuje się projektowaniem budynków mieszkalnych, biurowych i usługowych oraz obiektów użyteczności publicznej. Ich styl jest charakterystyczny i spójny, wyraźnie widać w nich inspiracje twórczością takich architektów jak Mies van der Rohe czy Frank Lloyd Wright. Za swoje projekty biuro otrzymało szereg krajowych i międzynarodowych nagród.