Najspokojniejsze kraje na świecie: Polska zaliczyła mocny zjazd w tym rankingu

0
118

W liczącym 163 kraje rankingu Polska znalazła się na 29. miejscu, spadając aż o sześć pozycji w dół w porównaniu z sytuacją sprzed roku. Autorzy raportu zauważają, że w naszym kraju jest teraz najmniej spokojnie od 15 lat. Polska zaliczyła też największe ze wszystkich krajów Europy spadki we wszystkich trzech wspomnianych wyżej obszarach.

Jeżeli chodzi o ranking europejski, to Polska zajmuje 20. pozycję na 36 krajów Starego Kontynentu. Wyprzedzamy takie państwa jak Hiszpania, Włochy, Litwa, Wielka Brytania, Grecja, a także kraje bałkańskie.

W czołowej europejskiej dziesiątce znalazły się Islandia, Dania, Irlandia, Austria, Portugalia, Słowenia, Szwajcaria, Czechy, Finlandia i Chorwacja. Na kolejnych pozycjach wyprzedzających Polskę uplasowały się: Niemcy, Holandia, Węgry, Belgia, Norwegia, Estonia, Słowacja, Łotwa i Szwecja.

Grono krajów, których mieszkańcy mogą w największym stopniu cieszyć się spokojnym życiem na co dzień, z roku na rok pozostaje dość niezmienne. Znalazły się w nim Islandia, Dania, Irlandia, Nowa Zelandia, Austria, Singapur, Portugalia, Słowenia, Japonia, Szwajcaria, a także Kanada, Czechy, Finlandia i Chorwacja.

Europa pozostaje najspokojniejszym kontynentem na świecie. Siedem z grona dziesięciu krajów ze światowej czołówki znajduje się właśnie na Starym Kontynencie.

Dlaczego Polska spadła w rankingu najspokojniejszych krajów na świecie?

Polska zaliczyła największy w Europie wzrost zaangażowania w konflikt — aż o 14,4 procent. Autorzy raportu uzasadniają to oczywiście wybuchem wojny w Ukrainie, który wpłynął na diametralną zmianę relacji Polski (a także pozostałych krajów Wspólnoty) z Rosją.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj