Nie żyje Witold Paszt, piosenkarz i założyciel zespołu VOX

0
313

Zmarł Witold Paszt, piosenkarz i założyciel zespołu VOX. „Tata odszedł spokojnie w domu, w otoczeniu córek, wnucząt, zięciów, najukochańszych zwierząt” – poinformowała w mediach społecznościowych rodzina artysty. Witold Paszt miał 68 lat.

Witold Paszt zmarł 18 lutego. O śmierci artysty poinformowała w sobotę rodzina piosenkarza. „Wczoraj późnym wieczorem, dzień po rocznicy śmierci swojej Ukochanej Żony, odszedł nasz Tata, Witold Paszt. Wspaniały, najlepszy człowiek, najukochańszy dziadek, Artysta w pełnym znaczeniu tego słowa” – przekazały córki muzyka.

We wpisie, zamieszczonym w mediach społecznościowych, podkteślono: „Tata odszedł spokojnie w domu, w otoczeniu córek, wnucząt, zięciów, najukochańszych zwierząt. Wierzymy, że zawsze będzie z nami poprzez swoją muzykę i dobro, którym obdzielał każdego potrzebującego. Jesteśmy zrozpaczeni. Nasze serca są złamane”.

Założyciel zespołu VOX, jego „Bananowy song” podbił serca publiczności

Witold Paszt urodził się 1 września 1953 roku w Zamościu. W 1977 roku założył zespół Victoria Singers. Rok rok później powstała grupa VOX, z którą Paszt wydał kilka albumów. Jednym z największych przebojów zespołu był „Bananowy song”. Za wykonanie tej piosenki Paszt z zespołem wyśpiewali sobie nagrodę publiczności na Festiwalu Interwizji w Sopocie w 1980 roku. Kolejnym z hitów grupy był utwór „Rycz mała, rycz”.

Zespół koncertował nie tylko w Polsce, ale też w Europie i Stanach Zjednoczonych.

W 2001 roku Witold Paszt wydał „Jak słońce”, swój pierwszy album solowy.

Czytaj też: Vox: tętnimy życiem, tu nie ma żartów

W 2005 roku wziął udział w pierwszej edycji „Tańca z Gwiazdami” na antenie TVN. W finale – w parze z Anną Głogowską – zajął drugie miejsce.

Ostatnio był jednym z trenerów w „The Voice Senior” w programie drugim telewizji publicznej.

Źródło zdjęcia głównego: Tadeusz Wypych/REPORTER

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj