Nowa inwestycja Cristiano Ronaldo. Portugalczyk wchodzi w branżę w kryzysie

0
85

Z przygotowywanego przez serwis Bloomberg zestawienia Subdial Watch Index, pokazującego, jak zmieniają się ceny zegarków luksusowych, wynika, że ostatni rok nie należał na tym rynku do udanych. Wskaźnik Bloomberga zanotował spadek, podobnie jak ceny najbardziej poszukiwanych modeli tak znanych marek jak Rolex, Audemars Piguet czy Patek Philippe. Okres pandemii mocno napompował rynek zegarków używanych, teraz mamy do czynienia z korektą, nie wiadomo jednak, jak głęboką. Dotąd ceny zegarków na rynku wtórnym rosły od lat.

Mimo niepewnej sytuacji wielu inwestorów wciąż wierzy w siłę rynku wtórnego dóbr luksusowych. Wśród nich jest Cristiano Ronaldo, 38-letni portugalski piłkarz, obecnie zawodnik saudyjskiego klubu Al-Nassr, jeden z najbardziej znanych i najlepiej zarabiających sportowców świata.

Cristiano Ronaldo inwestuje w platformę handlu używanymi zegarkami

Cristiano Ronaldo kupił udziały w internetowej platformie handlu zegarkami Chrono24 – podaje Bloomberg. – Cieszę się, że jako wieloletni kolekcjoner zegarków i stały użytkownik Chrono24, mogę zostać udziałowcem firmy. Chrono24 jednoczy miliony miłośników zegarków z całego świata, pozwalając im dzielić się swoją pasją – to globalne zjednoczenie jest czymś, co dobrze znam i cieszę się, że mogę być tego częścią – podkreślił Ronaldo w rozmowie z Bloombergiem.

Omega Seamaster Summer Blue: niebieski jubileusz 75-lecia

Portugalczyk od lat znany jest z zamiłowania do luksusowych zegarków. Wartość jego kolekcji szacuje się na ponad 10 milionów dolarów. Chrono24 to z kolei jedna z najważniejszych globalnych platform sprzedaży zegarków używanych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj