Ochrona przed słońcem. Jak dobrać kosmetyki, które zadbają o skórę latem?

0
103

Tegoroczne lato w Europie przejdzie do historii jako jedno z najbardziej upalnych w historii. Mimo żaru i palącego słońca, wielu Polaków i Polek wybrało się na wakacje na południe Europy w poszukiwaniu słońca, którego tak brakuje w Polsce zimą. Wyjazdy do krajów, w których dni słoneczne są niemal gwarantowane, to wielka przyjemność, ale i ryzyko – bezbronna skóra w konfrontacji z palącym słońcem stoi z reguły na straconej pozycji. Jak o nią zadbać?

Wakacje: ochrona przed słońcem. Jak wybrać kosmetyki z filtrem UV?

„Promieniowanie UV to czynnik najbardziej przyśpieszający starzenie skóry” – podkreśla dr Aleksandra Jagielska, dermatolog, właścicielka kliniki Sthetic. Dlatego filtr przeciwsłoneczny jest dla skóry jak ochroniarz i polisa ubezpieczeniowa w jednym.

„Wybierajmy go uważnie – nie kupujmy w przypadkowych miejscach, sprawdźmy termin ważności, wymieńmy, gdy filtr był otwarty lub narażony na wysokie temperatury, bo może nie mieć już takiej skuteczności jak deklarowana przez producenta” – przypomina dr Jagielska.

Serum z 15% wit. C, kwasem hialurownowym i 1% kwasem ferulowym Smooth Face Drops DR AMBROZIAK LABORATORIUM

Materiały prasowe

Warto zwrócić też uwagę na skład filtra. Najlepszym wyborem będą filtry mieszane lub mineralne. „Filtry mineralne stanowią barierę, która odbija promieniowanie od powierzchni skóry. Natomiast filtry chemiczne pochłaniają promienie słoneczne, które w głębi skóry zamieniają w energię cieplną” – tłumaczy dr Jagielska. „A tego naczynia krwionośne nie lubią, dlatego przy skórze wrażliwej i tej z rozszerzonymi naczyniami czy trądzikiem różowatym, wybierajmy filtry mineralne”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj