Plastik, który stał się trendem wnętrzarskim. Wielka kariera sztucznych roślin

0
120

Jak wynika z raportu, który opublikowała niedawno zajmująca się badaniami rynkowymi międzynarodowa firma Market Research Future, do 2030 roku globalna wartość branży sztucznych roślin wzrośnie o 4 procent do prawie miliarda dolarów.

Na sukces sztucznych roślin wpływa przede wszystkim fakt, że te, które produkuje się obecnie, nie mają nic wspólnego z kiczowatymi produktami marnej jakości, które pamiętamy z dawnych czasów. Teraz sztuczne monstery czy storczyki zadziwiają szczegółowością i precyzją wykonania, do tego stopnia, że niekiedy na pierwszy rzut oka trudno je odróżnić od żywych roślin.

Sztuczne rośliny jako element wystroju wnętrz

Pierwszym i najważniejszym argumentem przemawiającym za kupowaniem sztucznych roślin do domu jest wygoda. Od czasu do czasu wystarczy je jedynie odkurzyć. Podlewania kwiatów podczas wyjazdu czy urlopu przestaje być problemem. Sztuczne rośliny są też dobrym rozwiązaniem dla osób, które mają alergię na pyłki kwiatów. 

Plastikowe rośliny kupują też osoby, które nie mają zamiłowania do hodowania tych prawdziwych. Sztuczne kwiaty nie potrzebują nawozów, słońca czy odpowiedniej wilgotności powietrza. Dzięki temu znakomicie sprawdzają się w takich pomieszczeniach jak na przykład łazienka. Nie reagują też na zmienność pór roku: ciągle wyglądają identycznie jak w dniu zakupu. W świecie zapracowanych lub zajętych swoim życiem ludzi, roślina, która zawsze ładnie wygląda, nie wymagając przy tym pielęgnacji, to rozwiązanie doskonałe.

Sztuczne rośliny coraz częściej pojawiają się nie tylko w mieszkaniach prywatnych, ale również w biurach, restauracjach, kawiarniach i przestrzeniach hotelowych. Ich projektanci biorą pod uwagę wszystkie powyższe argumenty. Dochodzi do nich jeszcze jeden – bardzo istotny, bo ekonomiczny.

Analitycy z firmy Market Research Future zauważają, że na wzrost branży sztucznych roślin wpływa coraz większy popyt na biżuterię, do produkcji której wykorzystuje się tego rodzaju wyroby. Z analiz rynku wynika, że naszyjniki, broszki i kolczyki z kwiatami, które wyglądają jak żywe, zyskują rosnącą popularność.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj